Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dlaczego doceniamy coś dopiero gdy to stracimy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-18, 08:44   #15
Tony_Montana
Raczkowanie
 
Avatar Tony_Montana
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 253
Dot.: dlaczego doceniamy coś dopiero gdy to stracimy?

Cytat:
Napisane przez kabo_87 Pokaż wiadomość
No cóż, jeśli potrafisz ot tak wyłączyć w sobie wszelkie uczucia w stosunku do kogoś, kto był dla Ciebie najważniejszy, to gratuluję. Nie należy się wtrącać, sabotować nowych związków byłych połówek, afiszować się z zazdrością czy innymi negatywnymi uczuciami - ale nie wolno też mieć emocji, serio? Można oceniać ludzkie zachowania, a nie emocje, bo na nie nie mamy wpływu. A dojrzałość to nie jest bezbłędność w podejmowaniu decyzji.

Edit: z tą konsekwencją i niezadręczaniem się to bardzo słuszne. Ale szukanie pocieszenia nie oznacza, że nie ponosi się konsekwencji
Wyłączyć uczucia? Wiem co "termin związek" ze sobą niesie i kończąc relacje dałbym dziewczynie wolną rękę. Przecież osoba kończąca związek "zabiera szczęście osobie od której odchodzi". Toż to bezczelność wtrącać się w dalsze poczynania zostawionej osoby. Nie chcesz szczęścia ze mną? Daj mi je mieć z kimś innym i żyj sobie dalej. Prędzej czy później zostawiona osoba sobie kogoś znajdzie. I co? Ma się dostosować z tym czasowo do osoby zostawiającej? Spoko, poczekam aż Ci przejdzie do końca . Problem pojawia się gdy taka osoba "za szybko" kogoś znajdzie? Bezczelność jak dla mnie.
Tony_Montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując