Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nadpotliwość
Wątek: Nadpotliwość
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 19:34   #42
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez ewunia2 Pokaż wiadomość
Kurcze naprawdę ciężka sprawa, mój mąż też bardzo się poci ale tylko pod pachami, nigdzie indziej. Wierzę mu jak mówi, że mu wstyd w biurze itp. W tamtym roku miał zrobionych szereg badań i co ???i gucio!!!Nic nie wyszło - nie mamy zielonego pojęcia co to może być. Kosmetyki naprawdę żadne nie pomagały, ale ostatnio wyczytałam o vichy tym na 7 dni, no i kupiłam i o dziwo powiedział, że nie jest idealnie ale to jedyny antyperspirant, który na niego działa. Ale zauwazył dziwną rzecz, że jedną pachę ma suchą a drugą nie. Naprawdę dziwne ;-(
Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Też mam z tym problem. Miałam robione badania na poziom hormonów i nadczynność/niedoczynność tarczycy. Wszystko jest w porządku. Seba90 - kiedy piszesz o tych schodach albo spacerze ze znajomymi to jakbym siebie widziała Nie jestem zmęczona (bo i nie ma po czym) a wyglądam jakbym przez 15 minut biegała w pełnym słońcu. Kolorowe koszulki odpadają,chyba że o koszulowej fakturze,na niektórych nie widać tych wstrętnych plam.
I też nie znajduję u siebie żadnej "cechy", która mogłaby to powodować.
Aha - żaden antyperspirant drogeryjny nie pomoże, Antidral nagle przestał działać po miesiącu,jeszcze mam do spróbowania Etiaxil.
Cytat:
Napisane przez Adekxdd Pokaż wiadomość
Jeżeli ktoś probował juz etiaxilu , to prosze bardzo o odpowiedz czy pomaga ;]
Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć tak:
nadmierna potliwość może mieć przyczynę w:
  • dużej nadwadze, czyli plus jakieś 8-10 kg,
  • bardzo stresującej pracy, czy też ogólnym poddenerwowaniu
  • problemami z tarczycą.
Ja miałam problem nadmiernej potliwości i u mnie, jak mogę obecnie stwierdzić wynikał on zarówno z nadwagi, jak i niezdrowego trybu życia oraz w znacznej mierze ze stresu. To jest taki stres, że nie możemy spokojnie obejrzeć filmu, ani przeczytać gazety. Człowiek jest niecierpliwy, ma wrażenie, że cały czas gdzieś goni. Czyta gazetę tytułami, raczej obrazkami, nie może się skupić.
Stres w następstwie powoduje gwałtowne wahania temperatury ciała i stąd nadpotliwość.
Obecnie schudłam 12 kg, od kilku m-cy używam etiaxilu i nie męczą mnie już te okropne plamy pod pachami. Przewertowałam kiedyś net i tam znalazłam właśnie etiaxil. Mam ten do skóry wrażliwej, bo nie piecze tak strasznie. Trzeba bardzo przestrzegać ulotki i smarować dokładnie jak piszą. Jeżeli posmaruje się na wydepilowaną pachę, to piecze tak, że nie można wytrzymać. Ogólnie bardzo skuteczny środek. Miałam też vichy 48 godz., ale ten działał tylko przez 1 m-c.
Obecnie mogę już nie stosować etiaxilu, bo nie pocę się już tak. Ten problem jest w dużej mierze wynikiem nadwagi. Inna sprawa to tarczyca. trzeba zrobić badania na tsh - chyba coś takiego.
Ze swojego doświadczenia wiem, że ten problem jest naprawdę męczący, ale też dużo ludzi to ma. Etiaxil jest drogi, ale mogę powiedzieć, że baaardzo skuteczny.
Ewunia, mąż napewno ze stresu tak ma. Problem również w tym, że ten stres nie jest jakość dokuczliwie odczuwalny, to takie ciągłe poddenerwowanie, niepokój. Musi znaleźć sposób na odprężenie, inaczej nawet z dobrym antypers. nie przejdzie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując