Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-26, 14:55   #44
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Machania nóżką dosyć mamy więc za ciężary się zabieramy

Wrzucam swój wczorajszy trening. Tym razem dałam sobie większy wycisk. Ostatnie powtórzenia robiłam chyba siłą woli
Mam jeszcze parę wątpliwości. Nie ukrywam, że bezpieczniej czuję się na maszynach, niż z wolnymi ciężarami. Wiem, że te drugie są efektywniejsze i bardziej polecane. Ja jednak zastanawiam się co lepiej wykonywać - rozpiętki ze sztangielkami o łącznej wadze 8 kg (zakładając, że technika nie jest idealna i zakres ćwiczenia nie zawsze jest pełny) czy wyciskanie/rozpiętki na maszynie z trzy razy większym ciężarem? Analogicznie w przypadku ćwiczeń na nogi - nie dam rady zrobić 30 wykroków czy przysiadów z obciążeniem ok. 8 kg, ale na maszynie 15-25 kg (w zależności od ćwiczenia) udźwignę, zrobię 30 powtórzeń, mięśnie mnie pieką i trzęsą się, kiedy z maszyny schodzę.
Nie wiem czy powinnam się skupić na ćwiczeniach izolowanych na maszynach, robionych rzetelnie i powtórzonych odpowiednią ilość razy, a z czasem, kiedy nabiorę więcej siły i wprawy, przerzucić się za sztangę i hantle, czy lepiej od razy szlifować technikę na wolnych ciężarach, mimo że nie będą one wykonywane idealnie i będą to mniejsze obciążenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg treningi_25-05-2013.jpg (103,2 KB, 65 załadowań)
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2013-05-26 o 14:58
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując