Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rolki:)
Wątek: Rolki:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-27, 11:17   #3004
liseczek_rudy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Stare Babice - pod Warszawą
Wiadomości: 185
Dot.: Odp: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
Ja mam rolki firmy Tempish, model Next:
kółka mają następujące parametry
TEMPISH –CATCH 80 mm, 82 A
jeździ mi się w nich wyśmienicie
a tutaj zacytuję mała radę od niecodziennych

Wielkość oraz twardość koła
Wielkość koła podaje się zazwyczaj na kole jako liczba wyrażona w milimetrach [mm]. Im większe kółko tym łatwiej uzyskać większe prędkości, ale z kolei posiadają mniejsza skrętność i na odwrót. Większe koło ułatwia jazdę po nierównościach (np. chodnikach), środek ciężkości jest też wyżej - przez co możesz mieć trudności ze stabilnością na początku.

do 65 mm wielkość zarezerwowana głownie dla rolek agresywnych typu street – koło jest zdecydowanie szersze i twarde. Jego celem jest wytrzymałość i stabilizacja, całkowite przeciwieństwo szybkości.
powyżej 65mm do 80 mm koła o średniej twardości, są stosowane głownie w rolkach dziecięcych.
od 78 mm do 90 mm stosowane najczęściej w szerokiej gamie rolek fitnesowych/ Rekreacyjnych im wyższe koło tym większa prędkość i lepszy komfort jazdy (np. po chodnikach). Twardość waha się tutaj w przedziale od 78A (miękkie koła dobrze amortyzują wstrząsy) – 84A (stosunkowo twarde pozwalają na pokonywanie dłuższych tras z większą prędkością).


chyba wszystko wiadomo już a swoje rolki udało mi się kupić na promocji, gdyby nie wizyta w sklepie zamawiałabym ten sam model przez internet o ok 200zł więcej także udało się
Dziękuję! Faktycznie rozjaśniło mi to umysł Czytałam co nieco o kółkach, wielkości i twardości ale nie było tych wzmianek, do czego są one dobre (np. chodniki).
Jednak dobrze myślałam o tej wielkości kółek. Teraz pora utwierdzić się w fakcie, że Rollerblade Fusion x3 będą dla mnie dobre Chyba zarezerwuje sobie czas na przymiarkę w poniedziałek, a co! Wydatek spory, ale może w końcu będę śmigać
__________________
Liseczek Rudy

http://fox-nails.blogspot.com/
liseczek_rudy jest offline Zgłoś do moderatora