Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-26, 21:10   #291
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
Witam
Wszystko wskazuje na to, że złapałam to paskudztwo. Od kilku dni odczuwam uporczywe swędzenie i pieczenie okolic intymnych, mój partner ma podobne objawy. We wtorek jestem umówiona na wizytę u swojego ginekologa. Czego powinnam się spodziewać? Czy ginekolog przepisze mi leki od razu, czy najpierw zleci wykonanie badań, a dopiero po otrzymaniu wyników przystąpi do leczenia? Czy swojego partnera również powinnam wysłać do lekarza? Z góry dziękuję za pomoc
najlepiej by było, gdyby lekarz zlecił badania (wymaz) jednak rzadko się to zdarza. czasami badają tylko pH w pochwie (jak za wysokie to może sugerować zapalenie bakteryjne) ale zapytać możesz a jak nie, to pewnie przepisze leki. jeśli masz typowo grzybiczą wydzielinę (serkowate upławy, swedzenie), to pewnie da globulki i krem, czasem przepisują też leki doustne. jeśli masz niespecyficzną wydzielinę (jakiś dziwny zapach, kolor, konsystencja), to albo zleci badania albo przepisze lek, który działa zarówno na bakterie jak i na grzybicę (np. macmiror czy gynalgin). jak powiesz, że chłopak też ma objawy, to jemu przepisze krem i tabletki doustne (najpewniej). chłopak nie musi iść do lekarza, warto pamiętać, żeby nie współżyć w czasie leczenia i Ty powinnaś odbudowywać dobrą florę bakteryjną. jeśli lekarz nic nie zasugeruje to kup sobie sama lacibios femina i bierz raz dziennie tylko najlepiej z 2-3 godzinnym odstępstwem od leków, jakie Ci lekarz przepisze
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując