Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawracajace infekcje intymne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-05, 11:04   #43
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Nawracajace infekcje intymne

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
Witam,
upławy męczyły mnie od jakiegoś roku, ginekolog powiedział, że to przez sporą nadżerkę (a że jeszcze nie rodziłam to lepiej ją zostawić). Po pewnym czasie doszedł nieprzyjemny zapach (zwłaszcza podczas stosunku). Ciągle myślałam, że to efekt nadżerki, więc do lekarza wybrałam się dopiero pod koniec listopada. Lekarz stwierdził rzęsistka pochwowego i przepisał mi tinidazolum (2 opakowania po 4szt, kazał wziąć opakowanie na raz i powtórzyć za tydzień), 2x dziennie maść Macmiror Complex oraz na noc globulki Gynalgin. Leki kazał zacząć stosować natychmiast. Po kilku dniach dostałam jednak miesiączkę i przerwałam stosowanie maści i globulek (zgodnie z ulotką), od razu po miesiączce dokończyłam opakowania.
Zapach zniknął, ale upławy pozostały. Jest ich jakby mniej, ale ciągle są..
Moim problemem jest to, że wyjechałam na stałe do Anglii i nie mam możliwości pójścia do lekarza Czy Pani doktor wie coś o lekach dostępnych w UK bez recepty lub jest coś w Polsce bez recepty co mogłoby mi pomóc? Siostra ewentualnie by mi przesłała.. Jestem przerażona i proszę o pomoc...
Zwiększona ilość wydzieliny może być spowodowana zapaleniem pochwy lub samą obecnością „nadżerki” na szyjce macicy. Bez recepty można zakupić GINE Intima test pH i wykonać go w domu. Jeżeli wynik będzie wyższy niż 4,5 to powodem upławów może być bakteryjna waginoza lub zakażenie rzęsistkiem. W leczeniu bakteryjnej waginozy można zastosować żel dopochwowy GINEintima VagiActive, który zawiera chlorheksydynę. Jest to substancja o działaniu bakteriostatycznym (hamuje wzrost i namnażanie się bakterii). Swym działaniem obejmuje także grzyby z rodzaju Candida bytujące w pochwie. Wynik testu niższy niż 4,5 to może świadczyć o infekcji grzybiczej. Występują wtedy zwykle dodatkowe objawy, takie jak świąd i pieczenie, a wydzielina jest biała, serowata. Tabletki dopochwowe GINEintima ActiCand 30 posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Preparat wskazany jest w leczeniu zakażeń ostrych i nawrotowych pochwy i sromu wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Candida. Jeżeli takich objawów nie ma, to w pani przypadku zwiększona ilość wydzieliny może wynikać z obecności nadżerki i konieczne jest jej wyleczenie aby dolegliwości ustąpiły.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora