Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-15, 00:37   #3315
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie kochani.Byłem we wtorek 10 września w Warszawie w klinice Una Medica na teście wodorowo-metanowym.

Sam test trwał od godziny 10.20 tak gdzieś do 13.30.Na początek młoda kobieta wypełnia taki test pyta o to jakie mam objawy to powiedziałem o mocnych gazach,nieregularnych,dro bnych wypróznieniach,białym języku,wzdęciach(o zapachu nic nie mówiłem).Potem zapytała się czy przez ostatnie 24 godziny dobrze przygotowałem się do testu?Cóż zjadłem około 150 gram gotowanego ryżu a podobno można było zjeść jedynie miseczkę,ale od godziny 19 dnia poprzedniego już nic nie jadłem.

Pani mnie nieco postraszyła,że być może będę musiał przyjechac jeszcze raz na test ,za pierwszym razem dmuchałem do takiego ustnika pompując balonik a pani w tym czasie pobierała?)kawałek tego powietrza do małego urządzenia i wkładała go do takiej maszyny.Potem powiedziala że jednak test może ze mną przeprowadzić.Dała mi plastikowy kubek z chłodną niegazowaną wodą z zawartością laktulozy.

Ja sam musiałem pilnowac czasu i regularnie co 20 minut prosić ją o kolejne dmuchnięcie.By nie oszaleć z nudów zabrałem ze sobą gazetę by jakoś zabić czas między kolejnymi dmuchnięciami.

Ogólnie miałem jedno dmuchnięcie przed podaniem laktulozy i 9 po podaniu laktulozy.Po ostatnim dmuchnięciu pani powiedziała,że to koniec i że wynik zostanie mi przysłany na maila.Zapytałem czy zamiast faktury mogę dostać fakturkę i po podaniu swojego imienia i nazwiska i dokładnego adresu z kodem pocztowym wydrukowała mi fakturkę.Potem sprawdziłem czy na papierze wszytkie dane są zgodne ztym co je podałem przed chwilą.Przyszła także pora na płacenie 320 zł gotówką,chociaż można było zapłacić także kartą.

Byłbym zapomniał na samym początku wypełniałem taką karteczkę data badania,imię nazwisko,data urodzenia oraz adres mail na który mieli mi przysłać test.

Ciekawostką jest fakt że mimo że klinika znajduje się w samym centrum Warszawy przy ulicy żelaznej 69 a między żabką a szkoła-to w środku nie było nikogo poza panią,która przeprowadzała test.Pani była bardzo miła i uprzejma,ja czułem się tam bardzo komfortowo siedząc od niej dość daleko bo ona praktycznie cały czas siedziała przy komputerze a ja za zakrętem przy drzwiach gdzie był ten cały sprzęt do dmuchania.Dzięki takiemu rozstawieniu czułem się tam bardzo swobodnie,oczywiście w czasie testu nie można nigdzie wychodzić i tak jak pisałem wyżej samemu pilnowac 20 minutowych odstępów czasowych.W razie potrzeby można było skorzystać z toalty-oczyscie całe badanie robi się nadczo,jak rónizę nie można było paplić papierosów-chociaż w moim przypadku nie było z tym żadnego problemu-nie jestem palaczem.

Około godziny 13.30 pożegnałem się z panią i wyszedłem.Wyniki na maila dostałem dzień pózniej w środę 11 września o godz 16.51.

Wydrukowałem je sobie po lewej id pacjenta 649(czyli pewnie pacjęntó tam zrobiło sobie test wodorowo-metanowy).Diagnoza wynik wskazuje na sibo wodorowo-metanowe.Pieczęć z podpisem złożył lekarz Wawrzyniec Bakalarski.

Dostałem wykres gdzie były zaznaczone 3 kreski różnego koloru niebieska pokazywała ilość wodoru,jasno czerwona metanu a zielona połączonych wyników wodoru i metanu.W moim przypadku do góry wzrastał sam wodór i połaczony wodór z metanem do 7 dmuchania dwa ostatnie już mniej.

Teraz czas na konkretne wyniki.

Czas o minut godz 10.20.Wodór H2 wynik 5.Metan CH4 wynik 11.H2+CH4 wynik 16.Procent CO2 4,1.Correction(cokolwiek to jest?)1,34.

Czas 1.20 minut godz 10.40.Wodór H2 wynik 4.Metan CH4 wynik 9.H2+CH4 wynik 13.Procent CO2 4,9.Correction 1,12.

Czas 2.40 minut godz 11.00.Wodór H2 wynik 3.Metan CH4 wynik 12.H2+CH4 wynik 12.Procent CO2 4,9.Correction 1,12.

Czas 3.60 minut godz 11.20.Wodór H2 wynik 6.Metan CH4 wynik 9.H2+CH4 wynik 15.Procent CO2 4,9.Correction 1,12.

Czas 4.80 minut godz 11.40.Wodór H2 wynik 21.Metan CH4 wynik 11.H2+CH4 wynik 32.Procent CO2 4,4.Correction 1,25.

Czas 5.100 minut godz 12.00.Wodór H2 wynik31.Metan CH4 wynik 11.H2+CH4 wynik 42.Procent CO2 4,5.Correction 1,22.

Czas 6.120 minut godz 12.20.Wodór H2 wynik 44.Metan CH4 wynik 12.H2+CH4 wynik 56.Procent CO2 4,5.Correction 1,22.

Czas 7.140 minut godz 12.40.Wodór H2 wynik 49.Metan CH4 wynik 12.H2+CH4 wynik 61.Poziom CO2 4,5.Correction 1,22.

Czas 8.160 minut godz 13.00.Wodór H2 wynik 40.Metan CH4 wynik 12.H2+CH 4 wynik 52.Procent CO2 4,5.Correction 1,22.

Czas 9.180 minut godz 13.20.Wodór H2 wynik 30.Metan CH4 wynik 13.H2+CH4 wynik 43.Procent CO2 3,9.Correction 1,41.

Tyle teraz muszę poszukać specjalisty od sibo by mi powiedział coś więcej i pewnie przepisał antybiotyk-pewnie xifaxan?

Jak ktoś będzie chciał to mu wkleję jak należy przygotowac się do tego testu wodorowo-metanowego.

Tylko taki test ma rację bytu nie sam test wodorowy-bo może się okazać że nie macie sibo wodorowego i co wtedy?

Jedyny minus że miejsc gdzie można w Polsce zrobić test wodorowo-metanowy jest naprawdę niewiele.Tam gdzie byłem dzwoniłem w piątek 6 września około godziny 17.30(z reguły otwarte tam mają od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18)chociaż tam raz w tygodniu pewien doktor od SIBO czyli przerostu bakteryjnego przyjmuje w poniedziałki w godzinach 17.00-20.00 wizyty są bodajże 30 minutowe.

Już za tydzień w sobotę 21 września zapisałem się na pobranie krwi do centrum medycznego Medgen gdzie przeprowadzają badania i testy medyczne min na tmau.Chce zrobić wszystkie 5 etapów badania trimetyloaminurii.W poniedziałek będę mailowo negocjował z szefostwem w sprawie zniżki bo badania genetyczne pod katem tmau są bardzo drogie-ale będę kolejną osobą na tym forum,która sprawdzi na własnej chorze czy ma tmau.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując