Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-25, 08:06   #66
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Ultra wrażliwa skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez literalnie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Od jakiegoś czasu zmagam się z dużym problemem ze skórą twarzy. Jest mocno przesuszona, ultra wrażliwa, gdzie niegdzie (szczególnie na nosie) mam wręcz takie ''skorupki''. Jest to pewnie spowodowane tym, że jej odpowiednio nie nawilżam ale no właśnie nie mogę dobrać właściwej pielęgnacji bo każda próba wprowadzenia jakiegoś kosmetyku kończy się podrażnieniem i zaczerwienieniem, czasami wręcz wysypką.
Byłam u dwóch dermatologów, przepisali różne leki, jeden stwierdził, że to AZS, drugi w sumie nie postawił żadnej diagnozy. Leczenie nie pomogło. Próbowałam też na własną rękę przeróżnych, polecanych na necie kosmetyków zarówno aptecznych jak i naturalnych (te akurat okropnie mi zaszkodziły) i mam wrażenie, że wszystko, dosłownie wszystko mnie uczula. Moja skóra chyba po prostu.. nie cierpi kosmetyków. Jedyne co mi ani nie szkodzi ani nie pomaga to zwykły krem nivea. O jakimkolwiek żelu do mycia twarzy czy hydrolacie mogę zapomnieć. Byłam na kilku zabiegach infuzji tlenowej ale efekt był tylko na chwile.
Co robić zanim oszaleję? Przestałam się malować bo każdy podkład wygląda na twarzy tragicznie.
Może być tak że masz zaburzoną barierę hydrolipidową, wymaga to czasu aby skóra doszła do siebie. Spróbuj kupić jakiś delikatny produkt do mycia (olejek do mycia twarzy ale bardziej apteczny, albo żel , u mnie sprawdził się myjacz CeraVe). i do tego krem z ceramidami. Mi bardzo pomógł latem gdy było gorąco, skóra miała jakieś dziwne epizody. W rossmannie jest trochę kremów z ceramidami
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując