Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-12, 19:53   #66
Gazownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 147
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez GAZPROM Pokaż wiadomość
U mnie na ogół jest źle z tymi gazami po pozbawiają całkowicie życia towarzyskiego.. i teraz: raz jest nie do wytrzymania a raz jest tylko źle. Trafi się może jeden dzień na 3 miesiące że jest w miarę ok. Co zauważyłem, że po alkoholu (wódka) w dużych ilościach czuje się lepiej – tak w trakcie picia jak i na drugi dzień. Jednak wszystko wraca do normy w trzecim dniu. Może jest to spowodowany wypróżnieniem po piciu (kac-kupa) – wyczyszcza jelita z „czegoś złego” ?

Gdzieś w necie wyczytałem że ludzie z podobnymi problemami do naszych robią sobie lewatywy i tym sposobem maja 2 dni spokoju… ale moim zdaniem to słabe rozwiązanie.
No właśnie, raz jest bardzo źle a raz źle też bym tak określił. Rzadko pije wódeczki, bo też rzadko imprezuje. Jak już imprezuję to mieszam alko razem z jedzeniem, zazwyczaj też ciężkim i popijam gazowanymi napojami, po których zbierają mi się w sporych ilościach gazy. Nie wiem więc jak z piciem samej wódeczki. Może sam sobie wypije i powiem jak było Piwo kiepskie na gazy.

Na czyszczenie jelit jest hydrokolonoskopia. Oprócz wiedzy teoretycznej nic nie wiem. Też myślałem o przeczyszczeniu. Nie wykluczam zrobienia tego, ale jakoś mi się nie chce tego robić.

Jeszcze inny sposób to leczenie... hipnozą Ciekawe czy to by coś mogło dać? Jestem sceptycznie nastawiony, ale nie mam żadnej wiedzy, więc się nie wypowiadam.


Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Mhm. Dołączam się. U mnie dietetyczka podsunęła mi celakię. Gdy eliminuję produkty zbożowe to jest lepiej, dużo lepiej (chociaż nie tak jak być powinno), ale przecież nie da się bez węglowodanów... -.-
Trochę nie połapałam się w wątku... Co polecacie? ZJD odpada, bo to głównie biegunki, a ja tego problemu nie mam. Rozważam tę celakię. Lekarz nie potraktuje mnie poważnie. Przynajmniej mój rodzinny. Rano wstaję i mam brzuch płaski a po pierwszym posiłku już większy, wieczorem dwa razy większy, nadęty. Pomocy xd
Przeciwciała p. endomysium(retilulinie) i przeciwciała p. transglutaminozie tkankowej to są badania na celiakię. Nie wiem czy coś jeszcze.

Dlaczego lekarz nie miałby poważnie potraktować? Albo sam wystawi skierowanie do gastrologa albo po prostu sama się oto ubiegaj. Jak lekarz niepoważnie traktuję to i pacjent powinien niepoważnie potraktować i nie przychodzić już do danego lekarza.

ZJD ma jeszcze formę zaparciową. Ja i chyba kolega nie mamy takich historii, że rośnie brzuch, więc trochę inne objawy mamy. Czujemy przelewanie się i gazy.

A co do pieczywa niezbożowego to można stosować pieczywo bezglutenowe, wafle ryżowe.
Gazownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując