Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-17, 18:14   #77
toja11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Witajcie!
Niestety mam ten sam problem od pięciu lat. Robiłam różne badania, stosowałam różne diety i problem jak był, tak jest a w ostatnim czasie to nawet się nasilił, bo jeszcze do niedawna wstawałam z płaskim brzuchem, który stopniowo w dzień się powiększał, niezależnie od tego co zjadłam czy wypiłam, a teraz to już od rana brzuch jest wydęty i wypuszczanie ogromnej ilości gazów nic nie daje. ogólnie jestem drobna i szczupła a przez ten wywalony brzuch mam problem nawet z ubraniami bo już w południe w niczym się nie mieszczę.
BIOSŁONE stosowałam ponad dwa lata temu przez 8-9 miesięcy i żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie, koktajle błonnikowe mnie zapierały okrutnie i wzdęcia były jeszcze większe.
Stosowałam dietę rozdzielną, bez glutenu, bez cukru, niskowęglową, bezmleczną i NIC. Dlatego myślę że nie tędy droga.
Nadal więc szukam przyczyny moich dolegliwości bo z tym nie da się normalnie żyć. Zamierzam zrobić ten test na przerost bakterii w jelicie cienkim, bo dużo ostatnio o tym czytałam. Ponadto doczytałam się gdzieś że to jest powiązane ze złym wchłanianiem wit B12 więc będę szła teraz w tym kierunku.

Dodam jeszcze, że w badaniach wyszło, że mam bardzo niski poziom Wit D więc od 4 tygodni ją biorę w dużych dawkach, ponadto Mg, wapń, potas. Jak zaczęłam brać te witaminy to przez jakieś 10 dni było cudownie wszystkie problemy zniknęły ale potem niestety powróciły. Dlatego wydaje mi się, że to może być związane z niedoborem czegoś w moim organiźmie więc muszę się dowiedzieć czego. B12 niby mam w normie ale podobno badania z krwi nie są miarodajne, a u mnie występuje tendencja spadkowa (robiłam 2 razy to badanie).

Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można zrobić ten test wodorowy i metanowy bo ten też jest ważny z tego co czytałam????
toja11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując