Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-18, 15:15   #78
Gazownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 147
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez toja11 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Niestety mam ten sam problem od pięciu lat. Robiłam różne badania, stosowałam różne diety i problem jak był, tak jest a w ostatnim czasie to nawet się nasilił, bo jeszcze do niedawna wstawałam z płaskim brzuchem, który stopniowo w dzień się powiększał, niezależnie od tego co zjadłam czy wypiłam, a teraz to już od rana brzuch jest wydęty i wypuszczanie ogromnej ilości gazów nic nie daje. ogólnie jestem drobna i szczupła a przez ten wywalony brzuch mam problem nawet z ubraniami bo już w południe w niczym się nie mieszczę.
BIOSŁONE stosowałam ponad dwa lata temu przez 8-9 miesięcy i żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie, koktajle błonnikowe mnie zapierały okrutnie i wzdęcia były jeszcze większe.
Stosowałam dietę rozdzielną, bez glutenu, bez cukru, niskowęglową, bezmleczną i NIC. Dlatego myślę że nie tędy droga.
To co na jedną osobę zadziała to na drugą nie zadziała a wręcz może nasilić objawy, bo ludzki organizm to system różnych elementów połączonych ze sobą. Myślę, że w naszych przypadkach niczego nie można odrzucać jak i niczego w 100% brać do siebie, że pomoże. Trzeba "słuchać" swojego organizmu. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Inną rzeczą jest to, że ZJD to jest jak szukanie igły w stogu siana. Wiadomo, że coś nie gra, ale nie wiadomo zupełnie co.

Rozumiem powagę problemu i zniechęcenie z nim związane. Nic nie napisałaś o badaniach jakie robiłaś? Co z nich wynikało. Innym wątkiem na forum jest ZJD, który się ciągnie od wielu lat. Ja np. nie mam nadymania się brzucha jak Ty, więc trochę inaczej to wygląda. Mam przelewanie się i ciągłe zbieranie się gazów.
Gazownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując