Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-11-11, 17:05   #5011
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88277885]To możesz przytoczyć, jeśli faktycznie chcesz i sprawi ci to przyjemność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dziękuję za łaskę
No więc tak:
"Emilia Clarke - 32 lata (filmik jest z 2018 roku), wzrost: 1,57 m.
Kiedy mówimy o podobnym wzroście, to oznacza, że jest obowiązujący dla grupy Gamine."
Następnie Emilia jest porównana z aktorkami z serialu - jedna z nich do Dramatic-Gamine, druga Romantic (Soft) Gamine.
Następnie zostają omówione linie sylwetki oraz rysy i linie twarzy:
- oczy - rozstaw, kształt oczu, kształt brwi
- kształt twarzy - trójkąt, pewna miękkość
- usta - miękkie, pełne, trójkątny kształt górnej wargi (cecha Gamine), a zarazem szerokie (cecha Natural)
- nos - miękkość w kształcie nosa
- ogólna miękkość w twarzy
- kształt brody typowy dla grupy Gamine, nos nie jest specjalnie ostry, jest za to szeroki i opływowy
- brwi - szerokie, krzaczaste, takie brwi nie występują u typów z przewagą yin
- porównanie zdjęcia z dzieciństwa ze zdjęciem z "Gry tron" - kształt twarzy częściowo przynależny grupie Gamine - tj., trójkątny kształt podbródka, szeroka twarz,
- co do ust jeszcze - trójkątny kształt typowy dla grupy Gamine, ale jednocześnie zmiękczony,
Sylwetka: dziecięca, jednocześnie dość obła - co wskazuje na domieszkę grupy Natural
- wcięcie w talii - brak
Następnie zostaje porównany typ sylwetki Gamine z sylwetką Romantic - Gamine jest niższy niż Romantic, sylwetka jest dziecięca, sylwetka Romantic to wydatne biodra, mała głowa w porównaniu do górnej części sylwetki, u typu Gamine na odwrót. Następnie zostają wymienione cechy sylwetki Naturala: średni wzrost, sportowa sylwetka, szeroka klatka piersiowa, zmiękczone rysy twarzy, okrągłe brwi, szeroki rozstaw oczu, zmiękczone linie warg, szeroki, miękki nos, brak ostrości typowej dla Dramatica.
Następnie jest mowa o tym, że skoro Emilia mierzy 1,57 m i brak u niej ostrych linii, to powinien u niej dominować pierwiastek romantyczny. Biorąc pod uwagę twarz, jeśli by dominował pierwiastek romantyczny, twarz w porówniu do sylwetki, powinna być mała. I u Romantica, i u Gamine jest pewna kompaktowość, jednak Gamine ma bardziej trójkątną twarz, a Romantic bardziej kwadratową, malutką. U Emilii w kształcie twarzy widzimy wydłużenie (?). Jeśliby dominował pierwiastek dramatyczny, w twarzy i sylwetce byłaby większa ostrość. Na zdjęciu widzimy za to wyraźną miękkość. W typie sylwetki dominują więc cechy Natural. Jeśli chodzi o twarz, jest mieszanka cech typowych dla grupy Gamine i grupy Natural: ogólna miękkość, szeroki nos (ja bym dodała - trójkątny czubek nosa), pełne usta, a zarazem trójkątna dolna część twarzy (typowa dla Gamine).
Wzrost - 1,57 m - to wskazuje na to, że Emilia jest w grupie Gamine.
Nogi: mocne, umięśnione, muskularne, nie cienkie, nie delikatne, lekko kościste (cecha Gamine). Nogi typowe dla Romantica - delikatne, opływowe, miękkie.
Następnie zostają przedstawione sylwetki osób w typie Gamine-Natural.
Co do Emilii - jak wynika ze zdjęć z filmów w których zagrała, dość łatwo daje się przerobić na typ bardziej romantyczny. W filmiku zostaje opisana charakteryzacja z "Gry o tron", która nosi cechy charakterystyczne dla typu romantycznego.
Klatka piersiowa, plecy - nieco szersze od bioder (tak jak mówiłam).
Następnie zostają przedstawione zdjęcia Emilii w różnych stylizacjach. Wynika z tego, że Emilia wygląda korzystnie w stylu przynależnym dla Gamine z domieszką stylu Natural (swobodne fryzury, desenie, materiały, itp.) takie jak preppy, etniczny styl, . Klasyczny styl FG (Dramatic Gamine) faktycznie jej nie służy. Styl Soft Natural wg. autorki, jej służy.
Kolor włosów - dobrze się u niej sprawdza kolor zbliżony do naturalnego, bądź lekki balejaż, lekkie rozświetlenie.
Na koniec jest kilka wskazówek jak łączyć styl Gamine z Natural, w zależności od tego, jak rozkładają się poszczególne cechy. Jeżeli cechy Gamine i Natural rozkładają się mniej więcej po równo, to by tłumaczyło, dlaczego stylizacje bardziej yin pasują Emilii.
Uff, skończyłam Dość chaotycznie wyszło, wiem, ale tłumaczyłam na bieżąco to, co usłyszałam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora