Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aparaty ortodontyczne cz. XVII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-02, 10:48   #816
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Pierścienie bez cementu?!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No coś ty, nie może tak być. Co na to twój ortodonta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

U mnie zaraz minie miesiąc bez aparatu i szczerze nie tęsknię za nim. Myślałam, że będę miała problem się przyzwyczaić do jego braku i trochę to potrwa, ale nie. Tak na prawdę od razu po zdjęciu się oswoiłam. Teraz mam wyjmowana retencję (taka płytkę). Muszę ją nosić 24/7 i zdejmować do jedzenia i picia. Moja ortodontka mówiła, że dzień-dwa i się przyzwyczaję, niestety tak się nie stało [emoji1] ciężko jest się do niej przyzwyczaić kiedy muszę pamiętać żeby do każdego posiłku to zdejmować, zakładać i oczywiście myć. Czasem zdarzy się tak, że nie zakładam jej od razu po posiłku, nic się nie dzieje na szczęście [emoji2] muszę się z tym męczyć jeszcze jakieś 5 miesięcy, potem mam ją zakładać tylko na noc. Teraz pytanie do was, ile musieliście nosić płytkę retencyjna i czy całą dobę, tak jak ja? [emoji257]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeśli nie masz podklejonego retainera stałego, rzeczywiście powinnaś nosić płytkę jak najwięcej. Zęby pozbawione aparatu stałego, który trzymał je w ryzach są na początku bardzo niestabilne i nawet kilkudniowa przerwa w noszeniu retainera może popsuć ich ustawienie.
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując