Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skąd czerpiecie wiedzę na temat ekonomii, gospodarki?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-06-18, 00:54   #2
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Skąd czerpiecie wiedzę na temat ekonomii, gospodarki?

Cytat:
Napisane przez ColourTheSmallOne Pokaż wiadomość
Zainspirowana nadchodzącymi wyborami i wątkiem o nich zdałam sobie sprawę, jak niewiele wiem o gospodarce, ekonomii itp. tematach. Mam wyrobione zdanie na kwestie społeczne typu małżeństwo osób tej samej płci, jednak kwestie gospodarcze są dla mnie zagadką. Może dlatego, że w szkole przedmioty typu WOS były źle prowadzone, a sama na własną rękę nie interesowalam się tym. Jak znajomi schodzą na tematy okołopolityczne czy rozwiązania typu 500+, to ja milknę, bo wydaje mi się, że za mało wiem, żeby się wypowiadać.

Skąd wy czerpiecie wiedzę na te tematy i jak sobie wyrobiliście zdanie? Może polecacie jakieś książki albo strony internetowe dla ludzi takich jak ja, którzy mają naprawdę spore braki w wiedzy o ekonomii, gospodarce i rozwiązaniach, jakie proponują politycy? Czuję się trochę ignorantką przez to, że nigdy się tym specjalnie nie interesowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj może z serią "... dla bystrzaków", mają książkę o ekonomii napisaną bardzo prostym językiem:
https://dlabystrzakow.pl/ksiazki/eko...ynn,ekoby2.htm
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując