Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-22, 16:38   #4995
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
Zgodzę się. Mnie ogólnie sprawa zgwałcenia bardzo rusza. Naprawdę ten temat jest dla mnie jakimś koszmarem.
W polskim prawie karnym zgwałcenie jest przestępstwem wnioskowym, więc bezwzględnie jest potrzebny wniosek osoby pokrzywdzonej. Z tego co się orientuje to teraz trwają nad tym jakieś prace. Proponuje się zniesienie tego, bo z jednej strony dziewczyny są zastraszanie, a z drugiej chodzi tu poniekąd o ich chronienie. To się nawet jakoś tak ładnie nazywa. Uniknięcie wiktymizacji wtórnej bodajże.
Tak, tylko to już trzeba by społeczeństwo zmienić. I w sumie następna rzeczy która mnie dziwi- jak wiele osób sobie rości prawo do oceniania potem tych ofiar. Jakbym miała zgłosić takie przestępstwo (o czym wiedziałabym minuta później połowa mojej wsi) i znosić potem te cudowne spojrzenia i szepty, to nie wiem co by mnie złamało bardziej- sam gwalt, czy ten cyrk, który się potem dzieje wokół ofiary. W sumie koniec końców to ona sie wstydzi, a nie oprawca. Chore kurde to wszystko.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Zdziwiła mnie dzisiaj nasza wizażowa Szafa
Zobaczcie: https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok...id=37911&zid=3
I nie, nie sama sukienka. Na dyskotekę byłaby ok. Ale pomysł by założyć to na rozpoczęcie roku szkolnego?


Czarno - białe jest? Jest. Czepiasz się A tak serio to wyczekuję rozpoczęcia roku szkolnego, tyle doznań wzrokowych. Gimnazjum mam obok, te hot trzynastki, bajka.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora