Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-02, 23:05   #27
Lukrecja_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 7
POMOCY!!!!!! – powikłania po TCA

Witam,
3 tygodnie temu miałam zabieg TCA 30% w gabinecie u Lek. Dermatologa niestety pojawiły się u mnie powikłania tzw. rumień i przebarwienia. Ten rumień to tak naprawdę ogromna ilość popękanych narzynek krwionośnych (wczesniej miłam dosłaownie kilka). Jestem mocno przestraszona, byłam u lekarza dzisiaj, nie dał mi dużych nadziei na wyleczenie naczynek. Powiedział jedynie że popękane naczyńka mogą się zmniejszyć ale to trudna sprawa. Na przebarwienia zaproponował mi (odpłatnie oczywiscie) zabieg kwasem glikolowym i to już jutro (wtorek). Mam pytanie czy powinnam się poddać temu zabiegowi czy nie pogorszy on stanu moich narzynek (wg lekarza nie ale chciałabym to skonsultować).
A jeśli te kwasy nie są szkodliwe to czy nie można poczekać i może najpierw poprawić stan narzynek. I jeszcze jedno czy diroseal to jedyne co mogę używać czy jest coś lepszego bardziej skutecznego. Pani w aptece poleciła mi Rutinoskorbin w dużych dawkach (po 6 tabl.) i żel z Arniki. Czy mogę zrobić coś jeszcze?
Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam
Lukrecja_27
Lukrecja_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując