Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy zamieszkać z nim przed ślubem?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-11-25, 12:04   #9
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy zamieszkać z nim przed ślubem?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Być może wsadzę kij w mrowisko, ale osobiście nie widzę większego sensu w pomieszkiwaniu ze sobą przed ślubem i w pełni rozumiem tutaj stanowisko autorki. Gdyby takie "sprawdzenie się" podczas życia na kocią łapę naprawdę było gwarancją szczęśliwego pożycia małżeńskiego, to nie mielibyśmy w Polsce rosnącej z roku na rok liczby rozwodów.

I wbrew temu, co wiele osób myśli, takie życie jak małżeństwo bez ślubu rzeczywiście ma wpływ na to, jak ludzie ten sakrament postrzegają. Po co mężczyzna ma się starać i do czegokolwiek zobowiązywać, skoro kobieta już przed ślubem podstawia mu wszystko (włącznie ze sobą) pod nos? Właśnie stąd między innymi bierze się przeświadczenie, że "małżeństwo to tylko papier", które hołduje wygodnictwu i hoduje wiecznych Piotrusiów Panów, którzy chcieliby mieć żonę, ale na zasadzie zabawki, którą w razie czego można bez konsekwencji po prostu wyrzucić na śmietnik. W kulturach pierwotnych małżeństwo to przywilej i żeby młody mężczyzna mógł założyć rodzinę, musi udowodnić, że jest wystarczająco dojrzały. U nas jest odwrotnie i potem ludzie dziwią się, skąd tyle wątków na Wizażu pt. "On nie chce się żenić". No po co ma się żenić, jak ma już w domu darmową powierniczkę, kochankę, kucharkę i sprzątaczkę w jednym, której w każdej chwili może powiedzieć "Sorry, jednak doszedłem do wniosku, że do siebie nie pasujemy" i wymienić ją sobie na młodszy i ładniejszy model.

Mężczyźni mają naturę zdobywców. I tak jak drapieżnik na dłuższą metę nie zadowoli się padliną (wiele jej nawet nie tknie), tak wielu mężczyzn podświadomie nie widzi w takich podkładających się kobietach materiału na żony.
Może cię zaskoczę, ale ślub nie gwarantuje bycia ze sobą do końca życia. Jak sama zauwazylas, liczba rozwodów rośnie Więc coś jakieś dziury w tym twoim rozumowaniu.
Ja jestem kobietą, a nie wiem, po co niby miałabym wychodzic za mąż. Szok, nie ?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

W ogóle wtf, porównanie bycia z kimś w związku, mieszkania z tą osobą do jedzenia padliny [emoji23] Może dostanę za to punkty, ale coś chyba z główka nie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-11-25 o 12:02
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując