Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-08-04, 12:51   #637
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88841048]Dobranka czy Ty się dobrze czujesz? Bo wygląda to trochę niepokojąco jeśli mam być szczera.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Co konkretnie? (chodzi o tę kastrację czy o to, że podejrzewałam psa o emocję miłości? bo o kastracji napisałam, że prawdopodobnie macie rację)

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Raczej to drugie, bo jeśli wierzysz w to, że pies może się zakochać w sensie dosłownym, albo traci coś na relacjach z innymi zwierzętami lub ludźmi po kastracji, to masz bardzo dziecięco naiwne spojrzenie na zwierzęta. Tak, zwierzęta odczuwają emocje i radość, ale popęd seksualny, który eliminuje kastracja, to działanie hormonów, instynkt, który nie ma nic wspólnego z przywiązaniem czy emocjami zwierzaka.
Co to znaczy w sensie dosłownym? Moim zdaniem albo odczuwa emocję miłości albo nie.

I przepraszam, ale opieranie się na skojarzeniach wydaje mi się infantylne.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

I wierzę - jaki ma to związek z wiarą. Raczej powiedziałabym że próbuję złapać dystans i myśleć logicznie a nie skojarzeniowo.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując