Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-08-04, 13:06   #643
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Przywiązaniem do kogo? innego zwierzęcia czy do człowieka.

To znaczy tak: rzeczywiście pomyślałam, że pies po kastracji nie odczuwa popędu i mój tok myslenia był taki, że miłość jest często podszyta popędem płciowym, ale jeśli nie to ok. Ja nie mam wiedzy o zwierzętach, bardzo nie mam. Ale jeśli samo pomyślenie o tym przeze mnie uważasz za infantylne to ok.

Ale jeśli uważasz, że podejrzewanie psa o emocję miłości (do innego zwierzęcia, nie do człowieka) jest infantylne to uważam, że nie masz racji, nie jest to infantylne.
Infantylne jest to, że traktujesz człowieka i zwierzę jak pies czy kot na równi, porównując ludzkie zachowania, emocje, koncept zakochania i wyobrażając sobie, że pies odczuwa to tak samo. No nie. Nawet popędy i instynkty inaczej działają u psa niż u człowieka, mimo że człowiek to też przecież zwierzę. Kastracja u psa może wręcz pozytywnie wpłynąć na jego zachowanie i komfort życia, zupełnie odwrotnie niż u człowieka.
Dla mnie infantylne, bo raczej każdy dorosły widzi, że pies, kot, czy krowa zupełnie inaczej się zachowuje niż człowiek, czym innym się kieruje, inaczej reaguje na świat itd. Takie postrzeganie zwierząt jak ludzi, z ludzkimi cechami charakteru, z ludzkimi zachowaniami, kojarzy mi się z bajkami dla dzieci, nic dziwnego że dzieci do pewnego wieku mogą w to wierzyć w realu.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując