Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-08-04, 13:11   #647
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość

Zwierzeta odczuwaja bazowe emocje takie jak strach, podekscytowanie, moga byc przywiazane do swojego wlasciciela czy innego zwierzaka w domu - gdy ich zabraknie moga byc osowiale, moga byc nerwowe, ale nie doznaja zadnych "wyzszych" uczuc jak zakochanie/milosc, bo to jest domena czlowieka.
Pewnie masz racje, ale zastanawiam się też, czy w ogóle mówienie o miłości (teraz sobie zaprzeczam) to nie projektowanie definicji ludzkich na zwierzęta, bo powinno się mówić bardziej o "miłosnych" instynktach czy też miłości na poziomie bardziej "prokreacyjnym" - no i właśnie: bo ludzie uznają to za coś niższego, dla nas seksualność jako wartość jest czymś niższym - dla nas. Ale czy uznawanie tej niskiej, seksualnej miłości za coś "gorszego" nie jest ocenianiem zwierzęcia w "naszych" kategoriach, czyli zbytnio usytuowanych antropocentryzmem? No takie właśnie mam "rozkminy" teraz. No być może rzeczywiście są infantylne, a może nie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując