Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-12-06, 16:33   #2440
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też nadużywam sprzęgła i masz rację, to strach przed zgaśnięciem silnika.



Mam tak samo, mam słabo podzielną uwagę i jak na znanych mi trasach jest ok, tak nowa droga to dla mnie okropny stres i jak uda mi się ogarnąć na raz to co się dzieje na drodze i znaki oraz światła, to zapominam o zmianie biegów w odpowiednim czasie.
Są tu dwa wyjścia: zmuszać się do poznawania nowych tras (samemu, nie w krytykującym towarzystwie) albo kupić sobie automat.
Ja odpuściłam pierwsze rozwiązanie, bo panicznie boję się wypadku, a przez najbliższe 3 lata muszę mieć samochód do jazdy do szkoły i pracy, a nie stać byłoby mnie na kupno nowego, jak obecne skasuję. Chcę tylko przez te 3 lata dojeżdżać spokojnie tą samą trasą do pracy, a jak potem zacznę lepiej zarabiać, to jako następne auto kupię sobie automat. Po ponad roku jeżdżenia stwierdziłam, że nigdy nie przekonam się do manuala i mam nadzieję, że doczekam jeszcze czasów, kiedy te wajchy odejdą do lamusa i ludzie będą się w głowę pukać, że kiedyś się w ogóle tak jeździło.
Ja nie mam raczej problemu z biegami, chociaz poczatkowo tez chcialam automat, z wygody raczej.

Natomiast swojego samochodu szukalam tak dlugo ze na koncu tej drogi pozbylam sie juz jakichkolwiek wymagan. Za samochodem jezdzilismy z bratem mojego meza i jego kolega - rzeczoznawca. Zaden samochod nie byl ich zdaniem wart wydania na niego jakicholwiek pieniedzy. Potrafili zajrzec wszedzie i w kazdym modelu znalezc wade dyskwalifikujaca, a ja czulam ze jeszcze chwila i oszaleje, bo dojazdy komunikacja strasznie mnie meczyly.

Mysle sobie ze swoj cel osiagnelam na razie - czyli szybko do pracy i szybko z pracy, galerie w moim miescie tez oblece jak trzeba, ale kurcze, nie chce zostac na zawsze taka ograniczona i czuje ze musze sie przelamac. Nie jest niestety latwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-12-06 o 16:36
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując