Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Kaszka" na czole!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-29, 22:23   #21
pistacja555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: "Kaszka" na czole!

A może to uczulenie na kosmetyk?
Czasem zestawienie dwóch kosmetyków, tak jak np. u Ciebie "nowego" kremu i np "starego" toniku, których jakieś składniki weszły z sobą w reakcję, może wywołać uczulenie.
Mi kiedyś taka kaszka wyskoczyłą na policzkach, a na czole już nie. To były takie drobniutkie pryszczyki, jak kasza manna, szorstkie w dotyku, zaróżowione, swędzące. Pozbyłam się tego odstawiając "nowy" tonik i wróciłąm do "starego.
Zażłam jakiś środek na alergię i wypiłam wapno z wit. C i wszystko wróciło po paru dniach do normy
Inną możliwością jest reakcja kosmetyków na wystawienie na słońce. Może w tym kremie albo toniku jest jakiś składnik fotoalergiczny jak np. retinol, czy zioła np. nagietek, dziurawiec, albo dodatek wyciągu z selera, pietruszki?

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Teraz doczytałam się w Twoim poście...
Jeśli wystawiałąś zaraz po smarowaniu kremem twarz i dekold na działanie słońca, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży, to winny temu jest nagietek.
Wapno i środek na alergię powinny wystarczyć
Po kilku dniach, przynajmniej u mnie, skóra w miejscach po wysypce była szorstka, jakby się złuszczała. Pomógł piling oczywiście po tym jak już zeszła wysypka i stałe mocne nawilżanie. No i unikanie mocnego słońca przez kilka kolejnych dni.

Edytowane przez pistacja555
Czas edycji: 2010-07-29 o 22:26
pistacja555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując