Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - waga
Wątek: waga
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-14, 17:14   #2
smoczek
Zakorzenienie

Re: waga

Gwarantuję Ci, że takie różnice mogą być spowodowane ilością tkanki tłuszczowej i mięśni. Sama możesz to odczuć jeśli zaczniesz trenować nie zmieniając dotychczasowej diety. Najprawdopodbniej szybko zauważysz poprawę wyglądu(skoro dotąd nie ćwiczyłaś dużo, a raczej bardzo mało, to początkowe zmiany będą znaczne), a jeśli wejdziesz na wagę przeżyjesz niezły szok, bo wskaże np 3 kg więcej, podczas gdy obwody spadną. Ja, mimo, że trenuję sporo sama doświadczyłam tego w te wakacje Miałam bardzo aktywne lato, jadłam za dwoje (no żartuję ) i przez ruch straciłam ze dwa centymetry w obwodach, a kiedy weszłam na wagę szczęka mi opadła, bo przytyłam ...4.5 kg-a mam tylko 159 cm, więc dla mnie to naprawdę dużo. Mięśnie mają dużo większy ciężar właściwy niż tłuszcz i stąd różnice. Jesli zaczniesz trenować-to nie dość, że zaczniesz wyglądać na swoją wagę, to może nawet zaczniesz wyglądać na mniej niż ważysz i w dodatku zwiększysz swoje zapotrzebowanie energetyczne(czytaj-> będziesz mogła jeść więcej bez ryzyka przytcia) bo mięśnie potrzebują dużo więcej energii niż tkanka tłuszczowa by przezyć.
Co do chleba , to przeciętna kromka ma teoretycznie około 40 g, ale kromka, kromce nierówna. Zawsze możesz kupić chleb krojony, zobaczyć na jego ogólną wage i podzielić ją na ilość kromek, a wtedy dowiesz się jak jest w konkretnym przypadku.
smoczek jest offline   Odpowiedz cytując