Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zmiana imienia - pilne!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-29, 13:36   #1
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Exclamation

zmiana imienia - pilne!


Witam serdecznie!
Od kilku miesięcy mieszkam w Finlandii i zanosi się na to, że zostanę tu na stałe . Niestety mam straszny problem z imieniem. Nigdy mi się nie podobało, a tutaj teraz nie mogę go ścierpieć! Każdy Fin i nie tylko Fin ma swoją wersję mojego imienia, nazywają mnie czasami tak że w ogóle nie wiem że to o mnie chodzi to jest kłopotliwe (gdziekolwiek podaję swoje imię, zawsze muszę świecić dowodem osobistym lub je literować bo nikt nie jest w stanie go poprawnie napisać). Moje imię jest 3-sylabowe (a w Finlandii 90% imion jest na 2 sylaby), zawiera swojskie polskie RZ z którym wszyscy mają największy kłopot (często wymawiają R-Z jak w słowie marznąć albo w ogóle pomijają R i mówią samo Z), nie mówiąc o tym że każdy kładzie akcent na 1 sylabę bo tak już w j. fińskim jest . oraz o tym że nie ma żadnego skrótu od tego imienia. no, tragedia i tyle. A biedni Finowie brzmią jak 7latki z wybitymi zębami jak mnie muszą zawołać .
Drugie imię mam normalne (sic!), 2sylabowe, bez żadnych dziwolągów typu RZ itp. I w dodatku podobne imię jest też w Finlandii. Każdy umie je wymówić i nie ma z tym problemów.
Zamierzam więc zmienić imię (a raczej pozbyć się pierwszego imienia i mieć tylko drugie), czy to przez konsula RP (raczej tak) czy podczas pobytu w Polsce. I tu rodzi się pytanie. Wszystkie dokumenty, świadectwo maturalne, Zertifikat Deutsch, certyfikat z fińskiego mam na "stare" czyli obecne dane (z tym 3sylabowym imieniem). Jak mam potwierdzić moją tożsamość, że JA to JA? potrzebuję jakiegoś zaświadczenia przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na fiński, czy jak? Problem jest większy, bo w tym roku składałam w Finlandii papiery na studia, nie chcę by odrzucili moją aplikację, bo się nie zgadzają dane czy cos... pomózcie proszę!
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując