Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Króliczek Miniaturka IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-30, 16:20   #4068
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
dziewczyny!
ile miesięcznie kosztuje was utrzymanie króliczka ?
zamierzamy z TŻ kupić w przyszłym roku baranka, ale będziemy oboje na studiach i nie wiem czy wyrobimy finansowo

hmm to zależy i to od bardzo wielu rzeczy, oczywiście na początek: klatka, kuwetka, poidełko, miseczka, granulat, sianko, a potem zależnie czy masz działkę z której możesz do woli korzystać z zielonki, jeśli nie to pozostają Ci zakupy jedzenia dla króliczka i to ciężko powiedzieć ile, niektóre rzeczy możesz wziąć ze sklepu za darmo bo to odpady: np. liście z rzodkiewki, kalarepki, ciężko powiedzieć, ja nigdy tak nie podliczałam, ale myślę że z 50zł na pewno ( ja jeszcze raz na 3tyg- miesiąc jeźdzę podcinać uszatkowi zęby - koszt 10zł). A jeśli chodzi o jedzenie, to z działki w okresie letnim mogę wziąć koniczynę, mlecz, krwawnik, liście malin, truskawek, jeżyny. Mój król nie jje w ogóle siana więc muszę mu dawać więcej zieleninki. W sklepie kupuję rukolę, pietruszkę, bazylię, oregano, selera naciowego, selera, koperek, kalarepkę itp. , natkę marchewki, z suszków mój lubi pokrzywę i babkę lancetowatą, do tego ma dobry granulat i jeszcze pokarm uzupełniający witaminowy( jego koszt 10,90zł za małe opakowanie, które starcza mi głównie na tydzień-półtora). Wydaje mi się, że utrzymanie królika nie jakoś bardzo drogie, na pewno tańsze niż kota czy psa
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora