Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy można zajść w ciąże nie uprawiając seksu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-02, 07:06   #74
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy można zajść w ciąże nie uprawiając seksu?

Cytat:
Napisane przez virago4 Pokaż wiadomość
To jest tak. Ja i mój chłopak jesteśmy pełnoletni i jesteśmy ze sobą 2 lata, lecz nie uprawialiśmy jeszcze seksu. Ale jak wiadomo, długotrwałe związki to nie tylko trzymanie się za rękę. I moje pytanie brzmi, czy można zajść w ciążę będąc dziewicą i nie uprawiając seksu, lecz przez znalezienie się nasienia na moim łonie? Chodzi o to, że pewnego razu miałam spermę na dłoni i niechcący dotknęłam się tam na dole, po prostu przejechałam ręką przy ujściu pochwy.
Wiem, że to głupie, ale mój chłopak jest panikarzem i jak tak ciągle o tym gadał to zaczęłam rozważać taką opcje. Proszę o normalną, bez głupich żartów odpowiedź
Nie tak dawno był taki sam wątek tylko z innym nickiem Autora.

Jeśli to ta sama Autorka to gratuluję wytrwałości w zadawaniu pytań i nerwów. Czy nie lepiej udać się do ginekologa i wspólnie z nim dobrać metodę antykoncepcyjną?

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Dziewczę się pyta, bo nie wie a niektórzy już od razu wielki naskok, że dziecko. Każdy ma prawo zapytać jak czegoś nie wie. Ja np. do 19 roku życia nie wiedziałam, że połknięcie spermy nie grozi zapłodnieniem Zapytałam o to ginekolożki mojej i dopiero wtedy bez stresu cieszyłam się oralem, jeśli takowy miał miejsce.
Uprzyjemniłaś mi dzień od rana. Dziękuję.

Tak sobie czytam niektóre rozważania o WDŻtach, biologii w szkole, roli szkoły w seksualnej edukacji dzieci i młodzieży i aż mi się na usta ciśnie pytanie: czy większość ludzi nie ma rodziców? Bo tak piszecie, jakby to szkoła miała za rodziców wychować dzieci i uświadamiać ich seksualnie. Ja i wiele mi podobnych, wiedzę z zakresu ludzkiej seksualności zyskałam przede wszystkim w domu. Począwszy od pytania: skąd się biorą dzieci, gdy miałam 5 lat. Oczywiście wiedzę taką należy dostosować do wieku i percepcji dziecka. Jakby nie było- od wychowywania są przede wszystkim rodzice. Szkoła ten proces może wspierać. Ale go NIE TWORZY.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez virago4 Pokaż wiadomość
skaz : Jak wiesz plemniki mają witki umożliwiające im poruszanie, to nie tylko pęd wytworzony przez duże ciśnienie wytrysku sprawia, iż dostają się aż do górnej części jajowodu. Dlatego istnieje bardzo mała możliwość, że przez te trzy dni ( w śluzie macicznym po przez jego zasadowy odczyn, plemniki są wstanie przeżyć kilka dni.. Normalnie przez kwasowy odczyn w pochwie, plemniki mogą przeżyć kilka godzin) są one w stanie przedostać się aż tam, tym bardziej jeśli nasienie pochodzi od młodej osoby- kanaliki nasienne w jądrach mężczyzny są, że tak powiem "młode" i dlatego zdolne są o wytwarzania silnych, zdrowych i ruchliwych plemników. Z biegiem czasu sperma staje się mieszanką z dużej części alkalicznej struktury, a plemników jest dużo mniej. Stąd jest taka możliwość. Oczywiście pytanie było hipotetyczne i kuzynka odpowiedziała mi na nie w równie teoretyczny sposób. Czy takie przypadki się zdarzyły? Nie wiem, lecz jak każda dziewczyna w moim wieku obawia się ciąży. To tyle.
magda170325 : nie mówiłam o wiedzy dotyczącej antykoncepcji i praktycznej z seksu, po pewnie masz większe doświadczenie niż ja. Chodziło mi o biologiczny proces zapłodnienia. I nie twierdze, że masz kompleksy, chodziło mi o to, że tak to można było zrozumieć czytając wasze chamskie odpowiedzi. Ja po prostu nie rozumiem takiego zachowania, żeby zamiast komuś pomóc śmiać się z jego problemów. Socjopaci ?
burrito_ : chyba średnio wychodzi ci czytanie ze zrozumieniem. Mam wiedzę, nie jestem głupia jeśli o to ci chodzi, po prostu- jak już mówiłam ze 2 razy- gdy w grę wchodzi takie ryzyko ciężko jest zaufać tylko i wyłącznie logicznej części swojego ja, kiedy ta nielogiczna część zagłusza tą pierwszą i nawet nie jesteś w stanie jej usłyszeć.
Kaaef : po pierwsze : otworzyłam wątek zanim porozmawiałam z kuzynką, gdyż spotkałam sie z nią dziś rano. Po drugie : wcale nie oczekiwałam takich odpowiedzi, które przytoczyłaś jako przykład. Oczekiwałam, że ktoś odpowie mi w sposób inteligenty, uzasadni swoją teorię.. a już na pewno nie będzie gadał rzeczy typu " plemniki terminatory zaatakowały twoją pochwę" - bo co jak co jest to bardziej dziecinne niż moje pytanie. Po trzecie : nie podjudzaj innych wizażanek jak czegoś nie łapiesz. Nie nazwałam was "gówniarami", powiedziałam, że zachowujecie się w ten sposób - robiąc kretynkę z osoby, której nigdy na oczy nie widziałyście. Po czwarte : puścić płazem? Bardzo mi przykro, lecz nie jestem osobą bierną i nieadekwatne komentarze na mój temat mnie po prostu denerwują. Nie będę pozwalać na takie zachowanie w stosunku do mnie. To ty mogłaś sobie odpuścić, skoro od razu oceniłaś mnie jako niedouczoną to po co w ogóle pisałaś ? Żeby sobie ulżyć, czy co ? Nie rozumiem.
kisielova : w takim razie pozdrów koleżanki z klubu

Tak, poczułam się urażona, może was takie komentarze nie ruszają, co nie znaczy że innych też nie bo jesteście takie 'twarde' Jeżeli lubicie śmiać się z czyiś problemów - prosze bardzo, tylko wiedzcie, że to nie ja zaniżam poziom tego portalu swoim pytaniem, lecz wy swoim zachowaniem. Może nie każda z was chciała mnie obrazić, przepraszam w takim razie, że tak to odebrałam- jak czytasz 6 szyderczych komentarzy, na 7 patrzysz już sceptycznie.

Pogrubione:
1. Środowisko kwasowe pochwy niszczy plemniki raczej niż wspiera ich żywotność.

2. Nadreagujesz. Wybacz, ale jeśli ktoś stawia hm.... (nie chcę Cię urazić) niemądre pytanie to trudno takiego kogoś traktować poważnie i nie uśmiechnąć się. Moim zdaniem nikt tu nikogo nie wyśmiewał a te "plemniki-terminatory" były po prostu z przymrużeniem oka. Nikt przecież Cię nie zwyzywał ani nie naubliżał. Natomiast Ty w swoim poście już pojechałaś po całości. Ja rozumiem emocje. Rozumiem, że masz stracha. Ale w pytaniu dorosłej, jak twierdzisz, osoby o możliwość zajścia w ciążę bez penetracji jest coś dziwnego, przyznasz. No i w dorosłości jest też pewna konsekwencja: odpowiadamy za swoje słowa. Więc jeśli czasem strzelimy coś głupiego ( a każdej czasem się zdarzy) to przyjmujemy krytykę "na klatę" zamiast się oburzać i obrażać a przy okazji skakać do innych Użytkowników.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując