Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tłusta skóra
Wątek: Tłusta skóra
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-07, 21:37   #361
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Moja bardzo tłusta skóra pokochała serię Liście Manuka z Ziaji, szczególnie tonik. Naprawdę widzę różnicę, łoju jest zdecydowanie mniej. Kiedyś codziennie po powrocie ze szkoły mój podkład dzięki tej kochanej wydzielinie wyglądał przerażająco. Nawet, jak miałam po 6 godzin. Teraz po całym dniu świece się na środku policzków, na nosie i na części czoła, ale wygląda to w miarę ok. Po przyłożeniu chusteczki do tych miejsc znowu jest dobrze.

Czego używam? Do mycia twarzy płyn do higieny intymnej z Białego Jelenia, ten z aloesem, krem pod makijaż to matujący z barwy albo krem bez substancji zapachowych z alterry (czasami używam jednego, czasami drugiego a czasami i jednego i drugiego, w zależności, jaka część twarzy czego potrzebuje, bo ostatnio mam często suchą skórę na żuchwie). Ale ten z alterry już mi się kończy i chyba wypróbuję tego z ziaji liście manuka na dzień. Na noc właśnie używam kremu z tej serii, który u mnie sprawdza się fajnie (mnie nie wysypało tak jak inne dziewczyny, wręcz przeciwnie-przyśpiesza gojenie). No i tonik także liście manuka z ziaji, który jest po prostu idealny. Nawilżył moją skórę bardziej, niż kiedykolwiek jakikolwiek krem. Do tego 2 razy w tygodniu używam tej pasty oczyszczającej z ziaji również z tej serii. A pod sam makijaż używam baz. O ile ta do twarzy jeszcze nie jest niezbędna, to baza pod cienie jest zbawieniem dla tłustych powiek. A te niestety u mnie są niezmiennie bardzo tłuste i nic z tym nie mogę zrobić. Używam bazę z Bell, w takim liliowym kolorze. Dzięki niej wszystko trzyma się na swoim miejscu cały dzień. Być może to przez tę typowo sylikonową formułę, która oddziela łój od cieni, ale po prostu uwielbiam ją. Często nakładam ją też pod oczy, bo wtedy cienie pod oczami są zawsze lepiej przykryte.

Przy tłustej cerze można używać mocniejszych kosmetyków, bardziej matujących i wysuszających (a nawet nie wyobrażam sobie bez nich życia), ale nie wolno zapominać o nawilżaniu, bo wtedy uzyskujemy odwrotny skutek. Oczywiście nie mówię tu o kremach dla bardzo suchej cery, ale lekkie nawilżające kremy zawsze służą.

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując