Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koty część XIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-30, 10:47   #70
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kocimietka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy kotom niewychodzącym trzeba obcinać pazury?
Skąd wiadomo, że pazury nadają się już do przycięcia?

Kot często korzysta z drapaka, mebli nie drapie.
Niewychodzącym warto przycinać jeśli koty się ze sobą biją, a także dlatego, że nie mają tylu okazji by ścierać pazury ile mają w terenie.
My obcinamy tak raz na tydzień. Czasem widać, że już czas bo np. kot nie daje rady schować całego szpona w łapce, a jeśli jest tak w łapkach tylnych to słychać jak stuka łapką o podłogę jak chodzi po mieszkaniu. To mu drażni łapki bo kot ma bardzo wrażliwe przestrzenie między palcami, jak pazur cały czas drga bo uderza o twarde podłoże to go boli. Dlatego my obcinamy.
W wolnej chwili wrzucę Ci link do obcinaczki, która jest bardzo fajna bo jak kupiliśmy model podstawowy to był średni, niszczył płytkę pazura. A teraz mamy naprawdę fajną obcinaczkę.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

szatanica1989 Co tam u Helenki? Jak Wam minęła noc?
Doczytałam, że myślisz o dokoceniu. Jak się mała zagoi po zabiegu to ja bym szukała jej towarzystwa, najlepiej w podobnym wieku. Bo miałaby się z kim bawić póki jest malutka.My mieliśmy wątpliwości czy damy radę z dwójką, ale nie mieliśmy serca rozdzielać rodzeństwa, tym bardziej, że już wcześniej były rozdzielone z dwójką braci i teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wzięliśmy obie. Fajnie się sobą obie zajmują i dotyczy to nawet typowo kociej pielęgnacji futra czy uszu. Ja po obserwacji ich zachowań wiem, że w pewnych kwestiach człowiek kotu towarzystwa drugiego kota nie zastąpi. Także jeśli bierzesz pod uwagę dokocenie to ja Cię bardzo zachęcam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując