Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pogubiłam się w życiu - co robić?!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-06, 15:25   #24
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pogubiłam się w życiu - co robić?!

Gratuluję decyzji i trzymam kciuki. Myślę, że choćbyś nawet miała jeszcze kilka razy w życiu zmienić zdanie, co chcesz robić, to i tak nie będziesz żałować, bo to będą Twoje wybory. Poza tym wyjazd z domu na pewno dobrze Ci zrobi, widać, że się tam dusisz, w nowym miejscu, na interesujących Cię studiach i w nowej pracy powinnaś odetchnąć. A akademik to nic złego, mieszkałam w nim dość długo i było naprawdę przyjemnie. Może trzy osoby w pokoju to czasem tłok, ale za to jest do kogo gębę otworzyć, a zaoszczędzone pieniądze zachować na coś innego. Sprawdź, czy nie przysługuje Ci jakieś stypendium, jeśli Twoi rodzice nie zarabiają zbyt dobrze. Zresztą jeśli jedziesz to większego miasta, to też nie powinnaś mieć problemów z utrzymaniem się. Studentów zaocznych chętnie się zatrudnia do różnych prac, bo nie trzeba za nich płacić ubezpieczenia. Najtrudniejszy jest tylko początek, bo trzeba mieć choć te fundusze, żeby zapłacić za pierwszy miesiąc akademika i ratę za studia. Potem będzie już z górki.

Rodziców też trzeba spróbować zrozumieć, oni mogą myśleć, że robią dobrze. Na tym forum co chwilę trafia się ktoś, komu rodzice próbują układać życie. Nie chcą, żeby wyjeżdżał, narzucają kierunki wg tego, co im się wydaje. Wielu rodziców by chciało, żeby dziecko zostało w domu, bo tak się przyzwyczaili i tak im wygodnie. Często nie zdają sobie sprawy, że gadają głupoty, bo za ich czasów było inaczej. Dlatego trzeba czasem troszkę stanowczości, ale też zrozumienia dla nich. Nikt nie jest doskonały. Postawieni przed faktem dokonanym powinni ustąpić, nawet jeśli nie będą chcieli Cię wesprzeć finansowo, to przecież nie obrażą się na Ciebie na wieki wieków i nie zerwą kontaktu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując