Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ekologia
Wątek: ekologia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-25, 19:49   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: ekologia

Maniaczką nie jestem, ale
staram sie nie używać reklamówek, tylko kartonow, albo wielorazowych toreb,
nie kupuję zbyt dużo gazet,
butelki pety zawsze zgniatam, odzieram z papierowej etykiety, pozbawiam korka, zbieram i wrzucam do odzielnego pojemnika (nie wiem czy wiecie, ale jak nie są tak przygotowane, to potem ida do normalnych smieci w segregatorni...),
staram sie nie uzywac nowych czystych kartek do jakis malych notatek, tylko juz wczesniej troche zapisanych,
zuzywam malo wody (zakrecam kiedy sie leje bez celu, mam wodomierze)
staram sie kupowac polskie warzywa


ale nie mam hopla na tyle, zeby np uzywac papieru toaletowego wielorazowego, chodzic w wlasnorecznie uszytych ubraniach i zywic sie tylko warzywkami z wlasnego balkonu albo kupowac wode mineralna w kartonach , za 25zl za litr

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Jeśli dbam o ekologie to tylko przez przypadek. Muszę przyznać, że jestem za leniwa żeby bawić się w segregację butelek, szkła, używać worków papierowych zamiast foliowych, oszczędzanie wody... mogłabym wymieniać w nieskończoność. Podziwiam ludzi, którzy maja do tego cierpliwość i szczere chęci.
a szkoda, bo to nie wymaga ani specjalnego wysilku, ani czasu, zeby zakrecic wode jak sie myje zeby, albo pety wrzucic do oddzielnego pojemnika...albo miec zawsze ze soba reklamowke w torebce czy samochodzie, w razie gdyby sie robilo zakupy....

kwestia przyzwyczajenia...a wiem, ze warto...moze sprobuj...najpierw z jedna rzecza...zobaczysz ze ci to da satysfakcje.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując