Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowa korekta wady wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-22, 11:09   #2225
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dobra przedstawię ci cały mój punkt widzenia ( jak ja bym postąpił w twojej sytuacji)

1. Wstrzymał się na rok z laserową korekcją. Masz pełny pakiet badań do porównania
jeżeli po roku badania tę same to do przodu i tu jestem niemal pewień że masz stabilną wadę

2 .W międzyczasie Jaskra i pakiet Jaskrowy ta sama sytuacja jeżeli po roku badania nie wskazują zmian to do przodu

3. Najważniejsze Zez

"A juz na pewno jest bardziej widoczny kiedy nosze soczewki"
No własnie okulary minusowe trzymają oczy do środka

Teraz bardzo dokładnie powiem ci jak bada się zeza (nie chciało mi się wcześniej )

1. Pierwsze badanie listwa pryzmatyczna
https://www.google.com/search?q=list...wYl8sBja57sCM:
Lekarz będzie ci zasłaniał jedno oko a do drugiego dokładał takie szklane trójkąciki
przesuwając od dołu w końcu oko wróci na swoją pozycję. Potem da ci taką
naklejkę w postaci specjalnej prążkowanej folii naklejanej na okulary tzw. folia Fresnela. Potem trochę pochodzisz po gabinecie popatrzy trochę w dal i bliż
( będzie chciał sprawdzić czy dalej ci oko ucieka ) prymzat jak już mówiłem
też mierzymy w dioptrach i też ma swoją tak jakby oś jak astygmatyzm
tyle że w pryzmatach oś jest do 360 stopi a w astygmatyźmie jest 180

W tych naklejankach uwierz mi będziesz się czuć 100 razy lepiej
dalej oczy w nich nie mogą ci się rozbiec (uciekać)!!! więc będzie to nie niewidoczne
po drugie będzie wiadomo ile tego zeza jest w dioptriach pryzmatycznych

Jak wygłada ta naklejka ?

https://www.youtube.com/watch?v=T8gRdlHQ8VQ

2.Test Hirschberga

Lekarz też może oszacować kąt zeza przy pomocy testu Hirschberga. Oceny dokonuje się na podstawie położenia odbicia punktowego źródła światła (np. małej latarki lub wziernika okulistycznego trzymanego w niewielkiej odległości od badanej osoby) na rogówkach obu oczu. W prawidłowych warunkach odbicia te widoczne są na środku źrenicy, natomiast w przypadku zeza odbijają się w innym miejscu. Jeżeli odbicie światła pada na miejsce odpowiadające brzegowi średnio szerokiej źrenicy, to kąt zeza wynosi ok. 10 stopni, jeśli jest przesunięte na obszar tęczówki, wynosi on 20 stopni, a jeżeli znajduje się przy rąbku rogówki – 30 stopni.

3.Synoptofor
Synoptofor to aparat składający się z dwóch tub, do których wkłada się odpowiednie obrazki widziane osobno przez każde oko. Obrazki można oświetlać jednocześnie lub każdy oddzielnie. Badany opiera czoło i brodę na podpórce, co zapewnia odpowiednie ustawienie głowy i oczu. Umieszczone na specjalnych ramionach tuby synoptoforu przesuwa się i ustawia pod pewnym kątem, tak aby odbicia światła pochodzącego z tub synoptoforu znalazły się na środku rogówek jednego i drugiego oka. Odchylenie ramienia synoptoforu odczytuje się na skali i w ten sposób określa się obiektywny kąt zeza. Kąt ten można również zbadać, obserwując ruchy nastawcze gałek ocznych. Do tub synoptoforu wkłada się w zależności od ostrości wzroku badanego odpowiedniej wielkości obrazki i ustawia je tak, by odbicia światła pochodzące z synoptoforu znajdowały się na środku obu rogówek, a badany uważnie fiksuje jeden z obrazków. Następnie gasi się ten obrazek i obserwuje drugie oko. Jeśli obserwuje się jego ruch nastawczy, gdy podejmuje fiksację obrazka widzianego w drugiej tubie, to ramiona synoptoforu przesuwa się dalej, tak aby po naprzemiennym zapalaniu i gaszeniu

Te trzy badania to podstawa dobrego zezologa + multum innych

Co do badań w laserowej koercji Największym przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne
a hashimoto się do nich zalicza chociaż na forum jest sporo osób z tą chorobą a i tak zrobili korektę

tak samo jak cukrzyca jest sporo osób które pomimo przeciwwskazania się podało
ale jak będzie wyglądać prognoza długofalowa ? tego nikt nie wie

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-07-22 o 11:24
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując