Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowa korekta wady wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 16:15   #2240
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

''Moje zdanie jest takie, ze ze na ogol lepiej widze w soczewkach ale wlasnie musze miec je jakby dobrze ustawione na oku. Jak przymykam oko, zaslaniam reka - pojawia się problem.''

To wszystko wynika z zeza !!! (konwergencja i akomodacja ) Naprawdę nie chce mi się rozpisywać jak to działa (milion stron do napisania ) Oba te czynniki szwankują u osoby z zezem tym bardziej rozbieżnym, oba te czynniki są ze sobą ściśle powiązane więc takie objawy wcale mnie nie dziwią a nawet dziwne by było że przy zezie super extra działa konwergencja i akomodacja . Na 100% masz niewydolność konwergencji. ( Nie jest możliwe mieć spawaną konwergencje i akomodacje w zezie )
Kolejna rzecz to astygmatyzm który też powoduje szwankowanie akomodacji tzn : za akomodacje odpowiada soczewka oka która skupia bliskie obrazy, u osób z z dalekowzrocznością z+ rogówka jest zbyt płaska więc soczewka, musi się uwypuklić ( wysilić ) żeby widzieć bliż i odwrotnie dla osób z minusem
w astygmatyzmie soczewka musi nadmiernie pracować zarówno do bliży jak i do dali, dlatego osoby z astygmatyzmem nie widzą bliży ani dali, a lekarze twierdzą że osoby z astygmatyzmem są najlepszymi kandydatami, porostu żeby dać upust soczewce, dlatego też osoby z astygmatyzmem a tym bardziej z zezem , są wiecznie przemęczone , mają ,bule głowy, zawroty głowy, nie mogą długo pracować przy komputerze , mają lęk wysokości , zaburzenia widzenia głębokości , męczy ich prowadzenie pojazdów itp

''Nie wiem, może powinnam sobie zrobić jeszcze tomografię głowy.''

Jeżeli już musisz zrób sobie MRI- rezonans jest 100 razy bardziej pewny

''Z drugiej strony nie jestem pewna tej wizyty u doktor Nowomiejskiej. Nie ponowila OCT, badań nie przejrzała, pole widzenia Jej zdaniem wyszlo dobrze, ale jakies tam niewielkie ciemne obszary widziałam na wydruku. ''

Jeżeli możesz wrzuć te skany

Nie wiem czemu jeszcze nikt ci nie zrobił mikro perymetrii Przykład :
OTC wychodzi złe są ''dziury" dno oka czyste pole jakieś ubytki

mikro-perymetria badanie łącznone pola widzenia z Jak jakby OTC
ono sprawdza jak ty w tych " dziurach widzisz jeżeli całkiem przyswoicie nie ma co się niepokoić


''Zresztą gorzej mi się to badanie robiło w soczewkach niż u Doktor Patelskiej ktora regulowala ostrosc jakimis szkielkami''

I bardzo dobrze że " regulowala ostrosc jakimis szkielkami'' to retinoskopia
Dlaczego :
Sporo lekarzy dobierając okulary robi auto refraktor i dzięki nara !!!
To badanie jest subiektywne więc nie było na odpi.....się
https://www.youtube.com/watch?v=ezOoPKZwNDk
https://www.youtube.com/watch?v=MPutSieOvJU

Musisz trochę poszerzyć wiedzę z zakresu astygmatyzmu, zeza , konwergencji , akomodacji itp

Czy wiesz że (taka ciekawostka )Np : jako osoba z astygmatyzmem prawie -180 czyli WTR (with the rule) widzisz trochę jak w panoramie czyli obraz szerszy poziomo a węższy pionowo, po korekcie będziesz mieć normalny obraz a do tego też mózg się musi przyzwyczaić będzie ci się wszystko węższe wydawać i bliżej ciebie, cały obraz będzie ci się wydawał powiększony

Co do Profesor Wierzbowskiej, to do niej kierują nie łatwe przypadki tzn : cienkie rogówki, duży astygmatyzm, nie stabilne, wady , wysoka dalekowzroczność , duże źrenice, etc ,

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2019-08-04 o 16:42
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując