Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowa korekta wady wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-14, 17:54   #2247
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

nie no niewierze!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! (tak na szybko)
IOP- intra ocular pressure ( ciśnienie wewnątrz gałkowe ). U zdrowej osoby bez jaskry powinno mieścić się w przedziale 10 mmHg - 20 mmHg . Twoje rogówki mają
524um więc IOP wynosi dla twoich rogówek -1mmHg czyli przedział dla ciebie to :
9mmHg - 19mmHg

(Zresztą masz to w badaniu zapisane pentacam 4 mapy refraktywne i w lewym dolnym rogu masz napisane IOP - 1mmHg)

Twoje ciśnienie na obecny czas to 18 i 20. Więc teraz robić trabekuloplastykę (SLT)
żeby obniżyć ciśnienie o 1 - 2 ? Jaki to ma sens ? Gdzie logika ?

trabekuloplastyka to " ostra amunicja " wykonuje się ją gdy skoki ciśnienia są bardzo ostre tzn : 35-64 a nie dla 1-5

Więc bardzo mnie dziwi że w ogóle wypomniała o takiej możliwości ?

Kolejna sprawa o czym wcześniejszej pisałem
Czy kąt przesączania masz otwarty czy zamknięty ?
Czy ktoś w ogóle ci wspominał o tym kącie ?
Wszyscy lekarze stwierdzają lub nie na podstawie tylko jednego OTC i Perymetrii ?
Dlaczego nikt wciąż nie poszerza diagnostyki o badania o których wcześniej pisałem ?
Badanie OHTS (wieloletnie, duża grupa, wysokie ciśnienie śródgałkowe) wykazało, że wysokie ciśnienie śródgałkowe jest jedynie czynnikiem ryzyka. Nie musi prowadzić do rozwoju jaskry. Jaskra jest to zbiór co najmniej 10 jednostek chorobowych (odmian choroby) i każda ma inne przyczyny. Wspólny mianownik to uszkodzenie nerwu wzrokowego . Jaskra normalnego ciśnienia zazwyczaj jest związana z zaburzeniami krążenia krwi.
GDx jest najczulszym badaniem wykrywającym ubytki nerwu wzrokowego. OCT, ale jedynie z funkcją GCC (ganglion cel complex) najprawdopodobniej dorównuje lub przewyższa czułością GDx. Mimo to nadal standardem jest badanie pola widzenia i oftalmoskopia tarczy nerwu wzrokowego.
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując