Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sklepy zoologiczne, sklepy internetowe, opinie o sklepach - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-02, 16:17   #65
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Złe Traktowanie Zwierzaków W Sklepach Zoologicznych

kiedyś pisałam w którymś wątku o fatalnym traktowaniu zwierząt w zoologikach, wydaje mi się że od tamtej pory sytuacja TROSZKĘ się poprawiła, ale nadal jest tragicznie; zwierzęta są źle traktowane w baaardzo wielu sklepach zoologicznych; koleżanka zaraz po studiach pracowała w jednym z dużych sklepów zoologicznych i mówiła jak to wygląda od wewnątrz; pracownicy codziennie wynosili po kilka martwych zwierząt! sami niewiele mogli zrobić dla poprawy ich losu, bo jedynym skutkiem jakichkolwiek sugestii z ich strony mogło być wyrzucenie z pracy, natomiast los zwierząt nie poprawiał się; napisałam, że teraz sytuacja jest trochę lepsza, bo w wielu sklepach widzę, że samce i samiczki trzymane są oddzielnie; wcześniej niestety często kupowało się "kinder niespodziankę" - po jakimś czasie od zakupu młode samiczki rodziły kilka maleństw, gdyż zostały zaciążone w sklepie; niestety tak jak pisałyście klatki nadal są przepełnione, jedzenie kiepskie, nie mówiąc już o stresie wywoływanym przez gapiów; zwierzęta traktowane są przedmiotowo, bo przy takiej ilości zwierząt nie bardzo jest możliwość poświęcenia im odpowiedniej uwagi; nie tylko psy i koty, ale i inne zwierzęta nie powinny być sprzedawane w sklepach, sklepy powinny sprzedawać jedzenie i akcesoria dla zwierząt, natomiast żywe zwierzęta powinny być kupowane bezpośrednio u właścicieli ich rodziców /sklepy mogłyby udzielać informacji, kto aktualnie posiada zwierzęta na sprzedaż i np. mieć z tego prowizję/

no i trzeba dodać, że w sklepach zoologicznych znajdują się zwierzęta pochodzące od masowych hodowców, którzy nastawieni tylko na zyski również fatalnie je traktują; samice są "fabryczkami" nowego "towaru", rodzą tak często jak to jest możliwe, więc młode są słabe i zbyt szybko oddzielane od matki; takie zwierzęta nie mają bliskiego kontaktu z opiekunem, więc są półdzikie i często po przejściach;
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując