Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? część XX.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-02-15, 11:41   #1236
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ten przepis https://www.karointhekitchen.com/weg...nej-soczewicy/ robiłam z 0,5 szklanki soczewicy tj. z 1/3 porcji. Wyszły mi 2 wielkie kotlety, spokojnie mogłyby być 3-4 (tak też chyba sugeruje autorka przepisu). Super soczyste i nic a nic się nie rozlatywały. Bułki tartej (bo to pewnie klucz) dałam równe 33g


Ja mam na oku przepis z Moich Wypieków, podobny, ale daje żółtka i mniej drożdży https://www.mojewypieki.com/przepis/pampuchy. Pamiętam jak z 25 (co najmniej) lat temu robiłam pyzy z ciocią Helcią to zapach drożdży był baaardzo charakterystyczny więc pewnie musi być dużo.


Mniam


Ale fajne kotleciki

Przepis na bułki (z książki): 250g mąki (dałam zwykłą z Żabki, typ 550), 150ml ciepłej wody, 18g masła (trochę podgrzałam w mikrofali), pół paczki suchych drożdży, 5g soli. Wszystko razem wymieszałam, odłożyłam do wyrastania na jakieś 45 min. Potem uformowałam 3 bułki, znowu rosły z 30 minut. Posmarowałam jajkiem, posypałam sezamem jasnym i ciemnym. Piekłam 15 minut - 200 stopni. To nie jest najlepszy przepis na bułki burgerowe świata - ale z tych co robiłam do tej pory, na pewno the best i przede wszystkim, odpowiednia wielkość

A na obiado-kolację Walentynkową pizza. Moja z gruszką, boczkiem, camembertem z tygodnia francuskiego w Lidlu (wyjątkowo hm... pachnącym ) i pecorino. TŻ-ta z chorizo, papryką i czerwoną cebulą.
Na najbliższe 2 dni gotowy gar solianki.

Smakowita pizza


Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dziekuje za przepis link zapisany !
Pizza tez extra wyglada

My dzis zamowilismy nasze ulubione sushi , a ja zrobilam na deser fondant czekoladowy z lodami. Jak na pierwszy raz wyszedl super, chodz minutka mniej w piekarniku i bylby idealny Załącznik 7741433

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ekstra deser, zjadłabym


Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Fajny patent z tym zapiekaniem



Dziękuję, super, że jabłecznik nie jest pracochłonny.



Świetny obiad Ramen kocham, ale pewnie nie zamawialiście we Wrocławiu?
Pampuchy chyba faktycznie są z Wielkopolski, ja ich nie znałam wcześniej.



Nigdy nie jadłam zupy pieczarkowej w wersji z makaronem łazanki



Dziękuję za przepis na burgery
ja staram się omijać przepisy, gdzie są same żółtka a białka nie są wykorzystane Daj znać, jak zrobisz

U nas dziś znów były pampuchy

Lubię połączenie pieczarkowej i łazanek, aczkolwiek często zapominam o takiej możliwości


Dziś reszta pieczarkowej i nie mam pomysłu, co jeszcze...
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora