Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Druty - podstawy, ściegi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-28, 15:42   #56
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: "Robię na drutach" - sweterek z szerokim kołnierzem

Cytat:
Napisane przez taflawody Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy widziałyście tę reklamę w TV o zeszytach 'Robię na drutach' jest tam projekt sweterka z szerokim kołnierzem.
....
http://www.robienadrutach.pl/ w zakładce działy widać ten sweterek w 'stylowy projekt'
jak dl amnie, na chłopski rozum, jesli to się robi w poprzek to tak:
Prawa pacha:
(Prawa strona) według wzoru 21 oczek,
czyli ten kawałek, który później będzie na ramieniu. Przerabiasz pierwsze 21 oczek z druta zgodnie ze wzorem.
luźno zakończ następny 33 o., potem zakańczasz 33 o, czyli je zamykasz, zeby zrobić dziurę na rękaw.
potem według wzoru do końca. Kontynuuj na ostatnie 41 o. na pachę - moim zdaniem chodzi o to, żeby następne 41 oczka po tych zamkniętych zrobić normlanie jak schodzą z wzoru, ostatnie oczka będą na biodrze.
Przerób 10 0. splotem ryżowym tu chyba chodzi o 10 rzędów, bo przecież nie robi się dziury na rękaw w 1 rzędzie. Nie mogę tego dokładnie powiedzieć, bo na dołączonym zdj to nie widać nic te 10 rzędów przerabiasz tylko na tych 41oczkach, a te początkowe 21 zostawiasz na drucie bez ruszania.
Następny rząd: jak dla mnie to będzie 11ty rząd od momentyu jak zamknęłaś oczka
(Lewa strona) według wzoru 41 o., nabierz 33 o., według wzoru do końca. Masz 95 o.
przerabiasz 41 o wg wzoru, potem dobierasz 33 oczka na drut i przerabiasz następnie te 21 oczek, które bedą na ramieniu, a których nie przerabiałaś w tych poprzednich 10 rzędach. Czyli wracasz znowu do poczatkowej liczby oczek i robisz własnie plecy

mam nadzieję, że dobrze myślę i wytłumaczyłam coś.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując