Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-02, 14:18   #24
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Co do rosyjskiego to się mylisz. Jest na tyle podobny do polskiego i na tyle od niego różny, że jego nauka może być trudniejsza i bardzie czasochłonna niż nauka języka egzotycznego całkowicie odmiennego od polskiego. I nie, 50 zł to nie jest mało bo za 30 zł można zrobić pełny obiad dla 2 osób. Za książkę, której wartość niekoniecznie jest wysoka jest to cena przesadnie wysoka. Co do tego poziomu B1 autora tej książki nigdzie nie znalazłam ani jednego filmiku, który potwierdzałby to na jakim poziomie on włada tym językiem, więc dyskusja na temat jego umiejętności, metod nauki itd. jak dla mnie jest bezprzedmiotowa i bezcelowa. Co do nauki na studiach językowych- jak niski nie byłby ich poziom by przejść z roku na rok i nie wylecieć przynajmniej minimum materiału trzeba z roku na rok opanować przynajmniej na te tróje, więc na pewno poziom wiedzy bardziej mierzalny niż poziom nauki samouka, jakąś swoją autorską metodą. Jak dorzucić do tego wiedzę neurolingwistyczną na temat uczenia się mózgu i na temat nauki języków obcych i dwujęzyczności/wielojęzyczności, tego gdzie i jak język jest przetwarzany w mózgu, to wszelkie magiczne metody szybkiej nauki "nie przerywając snu" można sobie między bajki włożyć. Są naukowcy, którzy poszukiwaniu takich metod poświęcili 40 lat pracy naukowej i jak dotąd do dziś niczego takiego nie znaleźli i mówią/piszą o tym otwarcie, więc jakiś samozwańczy młodociany guru z internetu do mnie nie przemawia. A to, że guru z internetu to nowy, popularny w Polsce model biznesowy to chyba wszyscy już wiemy.

A już myślałam, że jestem jedyną osobą o takim stanowisku [emoji7]


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując