Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-21, 18:55   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez NazrecSieWyspacSie Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy był już taki wątek, ale widziałam, że w innym temacie rozkręciła się dyskusja w takim właśnie klimacie.

Od zawsze fascynowały mnie wszelakie mroczne rzeczy. Kiedyś uwielbiałam oglądać "Nie do wiary" albo "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Później był etap masowego oglądania horrorów, a obecnie najbardziej lubię historie na faktach na youtube.

Jakie są Wasze ulubione kanały?
Mój faworyt na tą chwilę to chyba "Niediegetyczne", który przedstawia rozmaite sprawy kryminalne. Ma naprawdę dużo filmików i opowiada w ciekawy sposób.
Jeśli chodzi o urban exploring to czasem oglądam "Urban history", ale jakoś mnie to nie porywa, więc raczej od wielkiego dzwonu.
Lubię też "Michalf1", który opowiada o zjawiskach nadprzyrodzonych.
Jeśli chodzi o książki oparte na faktach to przeczytałam na razie "Polskie morderczynie" i "Zbrodnia niedoskonała" Bondy. Tą drugą szczególnie polecam. W kolejce czeka "Polskie Archiwum X", "Trupia farma" i "Równonoc". Może ktoś już czytał?

A Wy co lubicie najbardziej i polecacie? Zapraszam do dyskusji!
Z angielskojęzycznych najbardziej lubię Trace Evidence, obejrzałam wszystkie odcinki i subskrybuję.
Stephanie Harlowe - w zależności od tematu.

W ogóle ostatnio dumałam, skąd się ten trend wziął, że laski do tej pory nagrywające filmiki o makijażu, nagle stadnie rzuciły się na historie porwań, zaginień i morderstw.

Z polskich z tej bajki (znaczy od makijaży do kryminału) oglądam Karolinę Annę, chociaż męczy mnie jej częste zaczynanie nowego zdania od "I", kiedy to nie jest w ogóle potrzebne. Ale uważam, że jest lepsza od Modus Operandi (która jednak też robi postępy), Kryminalne zagadki niewyjaśnione sprawy oraz paru innych nowych kanałów, których nazw już nie pomnę, bo były tak nudne lub na siłę śmieszne, że nie dałam rady słuchać.

Regularnie oglądam tez Stanowo. Jaśmin na początku drażniła mnie swoim opowiadaniem na okrętkę, wymyślaniem dialogów, które mogli powiedzieć bohaterowie historii, ale potem się przyzwyczaiłam, a odkąd zmieniła trochę format, chętniej ją oglądam i nawet subskrybuję.
Subskrybuję też Kryminatorium i Niediegetyczne.

Czasem oglądam Przekartkowane.

Nie lubię historii spiskowych ani zjawisk nadprzyrodzonych, więc nie oglądam tego typu kanałów.

Z urban exploring spodobał mi się tylko Żądny przygód (w sumie od czasu wyprawy do domu kanibala z Rottenburga), ale obejrzałam wszystkie jego filmiki i jestem pod wrażeniem przemiany, jaką przeszedł od dzieciaka z wadą wymowy do tego, co robi teraz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując