Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie niestosujący się do obostrzeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-01, 20:55   #77
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Ludzie niestosujący się do obostrzeń

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
wszystko co wydychasz wyłazi bokiem

to nosi się maski żeby chronić siebie czy innych
a przyłbice? by chronić siebie czy innych?
Wiem dlatego idealnie to nie jest. No ale z maska jest tak samo. Mimo tego opiekujac sie np osoba chora nie zaszkodzi miec maske. Nie jest to pelna ochrona ale zawsze jakas. A u nas faktycznie wiele osob moze chorowac bezobjawowo.

Maska bylaby lepsza z przylbica ale pracujac czy w sklepie w galerii czy ogolnie w galerii i biegajac w te i wewte byloby bardzo ciezko wytrzymac. Nawet kombinezon i maska i przylbica to pewnie nie jest pelna ochrona. No ale zawsze lepiej zwlaszcza pracujac w galerii miec maske lub przylbice i miec chociaz 5 % ochrony niz nie miec wcale.

No a zakladam ze jednak tyle procent ochrony powinno byc. Wirus moze przejsc bokami ale ma ciezej przejsc na wprost. Do tego jezeli starasz sie trzymac dystans to powinno byc ok. Chociaz sa sytuacje ze musisz podejsc blizej na 2 m lub jest tyle ludzi ze kazdy jest obok siebie i nie zachowasz dystansu dlatego tym bardziej lepsza taka ochrona niz zadna. Jak idziesz do lekarza nawet prywatnie to jestes poinformowana ze musisz miec maseczke. Jakos chyba nikt sie tu nie burzy. No a to ze w galerii ma byc maseczka to u niektorych oburzenie. To co lekarza chca chronic a kasjerki nie? Tutaj tym bardziej powinno sie bo jest duzo ludzi i kazdy jest bardzie narazony. No ale ok kazdy ma swoje zdanie my juz do swojego sklepu bez maseczek nie wpuszczamy. Nie my ochoty na mandat i jak mowie da sie przyzwyczaic i chocby szybkie zakupy zrobic w maseczce. Nawet jezeli ktos nie wierzy w skutecznosc to skoro jest przepis to chocby zeby nie dostac mandatu to lepiej niech sie zastosuje.

No i pomylilam sie tak ja chronie tym kogos a ten ktos mnie a nie ze ja siebie racja.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-07-01 o 21:58
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując