Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - egzema (lub inne objawy alergii)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-03-11, 23:31   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: egzema (lub inne objawy alergii)

Okazało się, że jeśli chodzi o chemię gospodarczą i pokarmy, to jesteśmy uczuleni z moim chłopakiem praktycznie na to samo mieszkamy we 2 i niestety sprzątania nie da się zrzucić na kogoś innego
Mnie sprzatanie w rękawiczkach też niewiele dawało, bo jednak ta chemia zawsze gdzieś zostanie. Po wyczyszczeniu wszystko przecieram jeszcze kilkakrotnie samą wodą.
W pierwszej kolejności odkryliśmy, że uczulają nas wszelkie dodatki "cytrynowe". Jest to spory problem bo ciężko jest znaleźć np. płyn do mycia naczyń nie cytrynowy
Na szczęście nie uczula mnie "Ludwik" brzoskwiniowy i "Silver" (nie cytrynowy).
W sumie większość sprzątania w domu odbywa się u mnie właśnie za pomocą płynu do mycia naczyń (od podłogi po okna). Ze względu na astmę odpadają u mnie również specyfiki w sprayu.
Przy każdym praniu nastawiam jeszcze raz wszystkie płukania, aby dokładnie wypłukać proszek.
Staram się unikać środków zawierających chlor.
Jeśli coś robię w rękawiczkach, to w takich foliowych (np do farbowania włosów) poszukaj w sklepach fryzjerskich, powinny być dostępne. Niestety średnio ciekawie reaguję na lateks
Jeśli chodzi o kremy to ostatnio testujemy Sudocrem, ale jeszcze zbyt krótko, żeby coś konkretnego stwierdzić. Na razie zapowiada sie interesująco.

__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując