Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odchudzanie bez ćwiczeń - wspólnie tracimy kilogramy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-01, 13:27   #47
matozau
Raczkowanie
 
Avatar matozau
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Odchudzanie bez ćwiczeń - wspólnie tracimy kilogramy

U mnie dzisiaj równe 66 na liczniku. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej wiem, że na takie +/- 1,5 kg nie ma co zbytnio zwracać uwagi, bo mogą to być wahania wody. Ale... jak będzie 65,9, to się ucieszę.

Kayamaa, nie przejmuj się. Kalorii na pewno trochę zużyłaś, a brak spadku wagi to mogą być lekko napuchnięte mięśnie, wtedy zdaje się, że trzymają więcej wody. Woda zejdzie, waga też .

Natomiast mam takie "matematyczne" spojrzenie na problem; ciekawostkę: Zakłada się, że aby stracić kilogram tłuszczyku (ważne: nie mięśni, a tłuszczyku), to trzeba mieć niedobór 7000kcal (niektórzy mówią, że 9000kcal). Także zakładając, że przez trzy dni NIC nie jemy, a nasze zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2300-3000 kcal (dużo), to w optymalnym (ale niestety niemożliwym w praktyce) przypadku, tracimy kilogram tłuszczu. Niestety w większości spadek wagi poszedłby z wody i rozkładu mięśni.
Nie wiem, czy pozytywna to wiadomość, czy wręcz odwrotnie, w każdym bądź razie wg mnie ciekawa.

Stosując powyższe wyliczenie (2500kcal * 4 = 10 000kcal), sądzę, że straciłaś przynajmniej kilogram, ale minie kilka dni zanim się to "objawi" na wadze. Byle się nie objadać.

edit:
Stworzyłam w excelu tabelę, która będzie rejestrować mój spadek wagi:

Zakładając, że będę tracić kilogramy w takim tempie jak teraz, to 52kg powinnam osiągnąć 23 sierpnia. Tylko jak tak troszkę oszukuję dla poprawy humoru , bo pierwszy pomiar, 67,7kg, robiłam zupełnie nie na czczo - co zresztą widać następnego dnia.
A więc zajmie to trochę dłużej (+ waga na początku niby spada szybciej). Fajnie mi się to wszystko zmienia, wpisuję tylko dzisiejszą wagę, a program sczytuje dzisiejszą datę, sprawdza wagę z dzisiejszego dnia i liczy, kiedy powinnam "dobić" do celu.
__________________
66,6 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52

Edytowane przez matozau
Czas edycji: 2016-06-01 o 13:43 Powód: dodanie obrazka
matozau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując