Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy to mogą być problemy hormonalne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-30, 06:16   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy to mogą być problemy hormonalne?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Cześć, czy któraś z Was miała może problemy z nieregularnym miesiączkowaniem? Moje cykle były zazwyczaj w normie, tzn. mogło się coś wahać o 1-2 dni ale poza tym wszystko było ok. Mam 21 lat i ostatni okres miałam na początku lipca. Teraz kończy się sierpień a tu nic. Czekam i czekam, czasem mam wrażenie, że czuję już ten charakterystyczny ból w dole pleców ale miesiączki nie ma. Swoje cykle śledzę w aplikacji i pokazuje mi ona, że mam już 23 dni spóźnienia. Nie przyjmuję leków, antykoncepcji i wiem, że ewentualność ciąży można wykluczyć. Nie wiem czy powinnam się bać...Dodatkowo od pewnego czasu włosy wypadają mi jak szalone i nawet suplementy niespecjalnie działają (kończę drugie opakowanie Merz Spezial). Moja fryzjerka sugerowała bym zbadała hormony.

Kiedy trzy tygodnie temu byłam u kardiologa, pani doktor pytała czy miesiączkuję regularnie i odpowiedziałam, że tak-a teraz okazało się, że jednak coś nie gra chyba. Do kardiologa poszłam w związku z dziwnie niskim ciśnieniem i takim ogólnym brakiem siły/zawrotami głowy. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co robić z tym? A może takie opóźnienia w okresie zdarzają się czasem i nie ma się czym martwić? Czy te wszystkie "objawy" mogą być powiązane?
Hej,

Patrząc na całość objawów to mogą być problemy hormonalne - wysoce prawdopodobnie, że coś z tarczycą. Zbadaj sobie hormony - na początek uderzyłabym właśnie w tarczycę (tsh, ft3, ft4 oraz anty tpo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując