Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ślub od pierwszego wejrzenia-program TVN część IV.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-13, 20:05   #2057
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia-program TVN część IV.

Cytat:
Napisane przez Markowianka Pokaż wiadomość
Taka myśl mi się nasuwa, że każdy chce postrzegać swoją sylwetkę jako w normie, a najlepiej idealną i stąd problemy w tym wątku. Jeżeli każda chuda czy niedoważąca osoba ma wagę prawidłową, no to wiaodmo, że osoby w środku prawidłowego BMI i przy końcu tegoż będą postrzegane jako puszyste, wręcz grube. Jak jeszcze można wytłumaczyć słowo "PRAWIDŁOWA" waga?
Gdyby jedynie otyłość była powodem do zmartwieni nie byłoby takich pojęć jak niedowaga i wychudzenie. I nie mówimy tu o 2 kg na plusie czy minusie. Nie ma co czarować rzeczywistości.

poniżej 16 - wygłodzenie.
16 - 16.99 - wychudzenie.
17 - 18.49 - niedowagę
18.5 - 24.99 - wagę prawidłową
25.0 - 29.9 - nadwagę
30.0 - 34.99 - I stopień otyłości.
35.0 - 39.99 - II stopień otyłości.
powyżej 40.0 - otyłość skrajną
Biorąc pod uwagę to, jak powstało BMI i że to nie jest jakieś ścisłe kryterium, to ja uważam, że spokojnie w jedną albo drugą stronę - czyli i niedowaga, i parę kilo nadwagi - to nie jest jakiś dramat. Ale jak ktoś pisze o nadwadze Magdy, to właśnie chyba nie bierze pod uwagę, że zakres prawidłowej wagi dla danego wzrostu to nie jest parę kilo i zarówno Magda, jak i Kinga (może tutaj z tą niedowagą przesadziłam) mogą mieć prawidłową masę dla swojego wzrostu. Ja na studiach miałam wiele koleżanek sporo grubszych od Magdy, podobnie widzę na co dzień, dlatego może bym uznała ją za grubszą, gdybym była w gimnazjum, bo wtedy takie sylwetki uznawałam za duże.



A co do Magdy, to jedyne, co bym mogła napisać negatywnego o jej wyglądzie, to wydaje mi się, że ogólnie ubiera się trochę ciotkowato. I przez to w moim odczuciu dodaje sobie zarówno i lat, i kilogramów.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując