Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nauka jezyka - angielski
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-08, 13:31   #35
mala8614
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka jezyka - angielski

hej jestem kompletnie zielona z anglika kocham niemiecki ale coz poradzic ze w szkole sa obowiazkowe 2 jezyki :|| bardzo prosze o pomoc bo nie potafie kompletnie NIC

od kilku dni pracujesz w biurze duzej fabryki produkujacej auta. Piszesz e-maila do znajomego Anglika w ktorym:

1informujesz od jak dawna pracujesz (perfekt) w nowym biurze i dlaczego zdecydowales sie na prace tu (simple)

2informujesz o twoich obowiazkach (present perfekt) i jak sobie z nimi radzisz(simple, continous)

3piszesz o swoim szefie i otym jacy sa wspolpracownicy(present simple)

okolo 100 slow :| tylko zeby to bylo jak najprostszym jezykiem napisane i nie musi byc doslownia jak tu tylko zeby w tym kontekscie bo to na angileksi zawodowy
np.
hej,
co u ciebie slychac? ja od 2 miesiecy pracuje w fabryce samochodow BMW. jestem tam sekretarką. moja wczesniejsza praca byla malo platna dlatego zdecydowalam sie na prace w tej firmie. poza tym mam blizej wiec nie musze wczesniej wstawac. chcialam tez tu pracowac bo sa tu moje kolezanki wiec bede miala z kim porozmawiac. do moich obowiazkow nalezy obslugiwanie klientow, archiwizowanie dokumentow, umawianie klientow na spotkania z szefem, protokolowanie spotkan. glownie zajmuje sie robota papierkowa.bardzo dobrze sobie z tym radze i nie mam wiekszych problemow. tylko raz kiedy kserowalam dokumenty zepsula mi sie kserokopiarka. moj szef jest bardzo mily i wyrozumialy.ludzie z ktorymi pracuje przyjeli mnie bardzo milo, lubie pracowac w tej zespole grupie bo czuje sie tu dobrze. atmosfera jest wspaniala. Tobnie tez zycze zebys znalazl sobie rownie dobra prace. napisz do mnie. pozdrawiam i czekam
mala8614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując