Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-06, 11:24   #43
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja też nie jestem minimalistką pielegnacyjną, a wynika to z tego, że po prostu moja skóra nie jest łatwa w obsłudze.
Rano biorę prysznic, co dwa dni myję włosy. Koniecznie zimą balsamuje ciało, bo inaczej skóra mnie swędzi (kiedyś nie miałam tego problemu). Twarz myję pod prysznicem żelem, potem tonik, serum, krem pod oczy, krem na twarz i makijaż. Jakieś 30-40 min plus dosuszenie włosów przed wyjściem z domu.
Robię peeling ciała co tydzień.
Wieczorem demakijaż olejkiem lub micelem, mycie żelem, tonik, serum i jakiś cięższy kosmetyk typu serum olejowe, olej, ciężki krem. Stosuję też regularnie maseczki, kuracje kwasowe (ostatnio tonik z BU z kwasem migdałowym). Zimą też stosowałam serum z retinolem Norel. Obecnie na półce mam jakieś 4 lżejsze sera, dwa rodzaje olei i mazidło Polny Warkocz, który też jest właściwie olejem tylko w innej formie Za to wystarczy mi jeden krem na dzień i jeden pod oczy.
Taka pielęgnacja się u mnie sprawdza na razie. Niestety muszę ją modyfikować zależnie od pory roku, miejsca gdzie się aktualnie znajduję (w mieście jeszcze używam filtrów, u siebie nie muszę póki co) oraz faktu, że skóra się starzeje i ma inne wymagania.

Jedyne, do czego nie mam siły, to paznokcie. Hybryd nie lubię a malowanie co kilka dni jest męczące. Japoński manicure jest ok, ale też muszę go regularnie wykonywać, co nie zawsze się udaje
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora