Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 17:19   #380
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Zaliczam kolejny punkt:
18. Pamiętnik lub dziennik- "Obcy w domu" Raja Shehadeh
Książka o konflikcie izraelsko-palestyńskim i przy okazji pasuje też do punktów "Na tropach zbrodni" (bohater śledzi wątek zabójstwa swojego ojca) oraz "akcja nie dzieje się w Europie ", ponieważ akcja rozgrywa się na Bliskim Wschodzie.
Miałam okazję być kiedyś na wykładzie autora- prawnika i działacza na rzecz praw człowieka podczas Festiwalu Conrada w Krakowie, więc zaciekawiona sięgnęłam, ponieważ mówił, że to jego najbardziej osobista książka- dziennik z życia.
Odczucia po lekturze mam mieszane, ale warto było poznać jego perspektywę i to, co sprawiło, że mimo brak zapału do bycia prawnikiem (chciał być pisarzem lub profesorem literatury) zdecydował się jednak pójść w ślady ojca, choć unikając działalności politycznej i przybierając inną postawę wobec konfliktu z Izraelem.
Na pewno jest to możliwość innego spojrzenia na ten konflikt. Przy okazji wstęp przypomina dość dokładnie jak doszło do tego, że obecnie konflikt izraelsko-palestyński wygląda tak, jak wygląda. Na wstępie jest też kalendarium genezy konfliktu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując