Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 23 lata i brak jakichkolwiek kontaktów damsko męskich
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 07:30   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: 23 lata i brak jakichkolwiek kontaktów damsko męskich

Cytat:
Napisane przez lavenderosse Pokaż wiadomość
Mam 23 lata i to lato dało mi trochę do myślenia. Zawsze myślałam, że jestem jeszcze za młoda na poważny związek, że jeszcze mam czas. Ale patrzę po koleżankach i dosłownie każda jest w związku, bez znaczenia czy starsza czy młodsza. Nie muszę chyba dodawać, że wolą spędzać czas ze swoimi partnerami, nie ma już wspólnych wyjść do kina czy na basen. Nagle poczułam się strasznie samotna.
Do tego dochodzi fakt, że zawsze wzbraniałam się od kontaktów z facetami. Miałam straszne kompleksy, choć nikt o nich nie wie i pewnie większość kazałaby mi się popukać w czoło. Dbam o siebie jak mogę, nie mam figury modelki, ale chodzę na fitness, dużo biegam; mam naturalnie gęste ciemne, długie włosy, o które też dbam, zawsze mam staranny makijaż, staram się fajnie ubierać, ale mam lekko, a może nawet nie lekko krzywy zgryz, a z powodów zdrowotnych (wypadek w dzieciństwie) nigdy nie będę mogła mieć aparatu. To zawsze zaniża moją pewność siebie. Mimo to wiem, że mniej urodziwe kobiety mają partnerów. Kolejny problem to mój charakter, jestem strasznie nieśmiała, mam trudności z nawiązywaniem relacji z ludźmi i mam zaniżone poczucie własnej wartości (znowu!), a zaczęło się to w dzieciństwie, kiedy ojciec, z którym notabene mama już się rozwiodła, powiedział mi, że do niczego się nie nadaję i nic nie umiem. Pamiętam te słowa jak dziś, naprawdę nie wiem czemu, ale zostawiły straszną skazę na mojej samoocenie i psychice.
Kilka lat temu koleżanka powiedziała mi, że muszę się w końcu przełamać, bo zostanę sama na zawsze, że kiedyś nie będę miała nikogo. I widzę, że to zaczyna się powoli spełniać. Czuję się z tym okropnie.
Jakoś nigdy nie przeszkadzało mi to, że nikogo nie mam, aż do niedawna, bo zdałam sobie sprawę, że to nie jest normalne, że w moim wieku 23 lat nigdy nie miałam chłopaka, nigdy się nie całowałam i chyba już jest na to za późno, bo skoro przez 23 lata nikogo nie poznałam, to nagle nie spadnie grom z jasnego nieba. Ludzie pierwsze pocałunki przeżywali w wieku 16 lat, to wtedy uczyli się takich relacji, wiem że dla mnie jest już za późno. Poza tym większość sensownych facetów jest już zajęta, jakby nie patrzeć.

Przepraszam, musiałam się wyżalić. Dziękuję za przeczytanie.
Czy któraś z was boryka się z podobnym problemem? Jak sobie radzicie i jak walczycie z tymi myślami?
To, co pogrubiłam jest bardzo ważne.

Bo, Autorko, rozumiem Cię. Jestem w tym samym wieku (prawie) i też czuję, że na poważne zobowiązania nie jestem jeszcze gotowa. To nie jest kwestia wieku. Nie można szukać faceta na siłę, bo wszystkie koleżanki mają facetów. Mam za sobą jeden nieudany związek, właśnie trochę taki na siłę, choć nie przeczę, że w końcu się zaangażowałam emocjonalnie. Jednak sama widziałam, że to jeszcze nie jest ten czas. Nie jest to też kwestia urody, na tę nie narzekam i zawsze jakiś facet koło mnie się kręci. Po prostu- jedne z nas są gotowe, by z kimś być a inne nie. To nie jest nic nienormalnego. Po co krzywdzić potencjalnego partnera, jeśli czujesz, że nie jesteś na związek gotowa? Moim zdaniem nienormalne jest i niedojrzałe, by wchodzić w związek bez przekonania, mając świadomość własnej niegotowości. Ja ten bład popełniłam i nie jestem z siebie dumna, muszę Ci powiedzieć. Gdy będziesz gotowa- sama to poczujesz i będziesz wiedziała. Nie baw się w związek ze strachu ("bo wszyscy sensowni faceci będą zajęci"). Facet może być sensowny, Ty jesteś sensowna, ale jeśli jedno z partnerów nie jest gotowe to związek i tak nie ma sensu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując