Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-16, 18:25   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tu, jak sprawę przymusowego wolnego rozwiązali wasi pracodawcy? Mi zabierają zeszłoroczny urlop, ale ten szybko się skończy, a z aktualnego urlopu nie chce brać. I co dalej? Nie siedzę w domu na własne życzenie..

Pracuję w trzech miejscach.


Na umowę o pracę (moje główne źródło dochodu) - nie ma możliwości home office, ale jestem zwolniona ze świadczenia pracy z zachowaniem 100% wypłaty.


W rodzinnej firmie za "darmola" - nie ma możliwości home office, pracownicy zwolnieni z obowiązków, zachowane wynagrodzenie 100%. Ciężko, ale mamy środki na funkcjonowanie awaryjne.



Na umowę zlecenie (dodatkowo) - nie mam możliwości wykonywania pracy, nie płacą mi.


Bardzo to ciężka sytuacja... Zwłaszcza dla mniejszych firm, które nie działają zbyt długo na rynku. Trochę januszowe kazać pracownikom wybrać urlop... Ale z drugiej strony, jeśli w innym przypadku trzeba by zamknąć firmę i ich zwolnić. Naprawdę nie zazdroszczę pracodawcom, usługodawcom, pracownikom.


Nikt nie jest winny temu, że mamy pandemię, ale ktoś zapłacić za to musi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując