Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-10-08, 21:56   #721
baska1111
Raczkowanie
 
Avatar baska1111
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 359
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ta żyła wrotna i ew. nadciśnienie juz się pojawiły jak zaczęlismy na poważnie podejrzewać źródła smrodu w wątrobie (przy okazji rozmowy o ostropeście).
Saruniu a doczytałaś gdzies może jak ją diagnozować?
Czytałam o badaniu rezonansem chyba cholangiografia się nazywało podobno bardzo dobrze obrazuje cały przepływ żółci także w wątrobie, ale jest dośc drogie no i nie wiem czy przypadkiem nie tylko ze skierowaniem. Na nadciśnienie wrotne to chyba USG jamy brzusznej doppler... Można bez skierowania prywatnie? A jakie ew. badania laboratoryjne? Słyszał ktoś?

Mi tez się wydaje, że mam takie jakby pulsowanie czy ciśnienie w okolicach podbrzusza, prawego boku - jakby taka tkliwość.

A smród w tych miejscach, o których Saruniu piszesz z powodu nadciśnienia wrotnego wydaje się baaaardzo prawdopodobny.

POnadto ta przypadłość powoduje jak czytam, hemoroidy, bóle przy załatwianiu się oraz bóle w przełyku, w konsekwencji żylaki przełyku.
Ja mam szyję bolącą (okresowo - np.przy stresie, duzym wysiłku) i podejrzewano tarczycę ale ta jest ok. Teraz zaczynam podejrzewać, że to z powodu tego nadciśnienia wrotnego wątrobowego.

Edytowane przez baska1111
Czas edycji: 2016-10-08 o 22:10
baska1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując