Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-02-24, 10:39   #525
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Zamiast od łazienki może zacznij od przecierania blatów w kuchni. To robi się minimum raz dziennie, więc szybciej wejdzie w krew i być może szybciej pozwoli Ci przekonać się do takiej metody i rozstania z papierowymi ręcznikami w innych przypadkach
Jak ktoś nie chce całkiem rezygnować z papierowych ręczników, to np Rossmann ma takie niechlorowane, które mają o połowę mniejszą powierzchnię od standardowych KLIK. Mam je do osuszania twarzy. Jak kiedyś znajdę gdzieś w jakimś sklepie odpowiednio małe ręczniczki, to pewnie je kupię do tego celu, ale póki co widuję tylko 40x60, a one są o wiele za duże, nie mam w łazience wystarczająco dużo powierzchni do składowania zapasu takich ręczników na tydzień czy dłużej. Chyba musiałabym na działach dziecięcych szukać.

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Plastik wynoszę w zwykłych workach albo w "jednorazówkach", .
Na odpady bio mam małe wiaderko, które zawsze stoi z brzegu blatu w kuchni i tam wyrzucam w ciagu dnia. Wieczorem jak idę z psem to łapię wiaderko i po drodze wrzucam do pojemnika na bio odpady (wiaderko zostawiam pod klatka i zabieram jak wracam po spacerze)
Może i jest to najbardziej eko opcja wyrzucać odpady kuchenne bez żadnego opakowania, ale generuje to problemy. Zimą takie śmieci przymarzają do kontenera i trudno go opróżnić. Latem brudzą go i wymagałby on gruntownego mycia po każdym odebraniu śmieci. Ja na przykład nie mam do tego dobrych warunków, bo nie mam węża ogrodowego. Śmieci wyrzucane w papierze też w jakimś stopniu brudzą kontener, ale nie aż tak mocno, żeby go co tydzień myć.


Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Czym rozni się wkladka wielorazowa uzywana poza okresem od wielorazowych majtek? Rozumiem ze majtek tez najhigieniczniej uzywac jednorazowych, plastikowych z siateczki?]
Dla mnie jej wada to to, że nie ma nieprzepuszczalnej warstwy. Gdybym nie musiała, to nie używałabym żadnych wkładek, zresztą lata ich nie używałam.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wytarcie sie po toalecie jednorazowa mokrą chusteczka nawet nie stalo obok higieny w postaci szybkiego ale sprawnego podmycia sie pod prysznicem. Nigdy nie wycieralam tak nawet niemowlaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się podmyć szybko i sprawnie w kabinie prysznicowej? Moja słuchawka prysznicowa ma taki rozrzut wody, że miałabym po tym mokre ciuchy. Albo musiałabym się do każdego takiego podmywania rozbierać od pasa w doł.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-02-24 o 10:45
chimay jest offline Zgłoś do moderatora